Nieoprocentowane pożyczki edukacyjne dla polskich studentów w Niemczech

Nieoprocentowane pożyczki edukacyjne dla polskich studentów w Niemczech
Źródło: Twitter
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W czasach pandemii rząd niemiecki oferuje wsparcie finansowe dla polskich studentów. Wniosek można złożyć online, bez zbędnej biurokracji.

#AnjaKarliczek: Polscy studenci będą mogli uzyskać dostęp do pożyczki edukacyjnej wynoszącej do 650 euro miesięcznie zaczynając od 1 czerwca 2020 r. #Niemcy #Studia #PomocFinanasowa #COVID19 @AnjaKarliczek @MyGermanUni

Z powodu Covid-19 wielu studentów straciło pracę, która pozwalała im finansować pobyt w Niemczech.

Według oficjalnych danych Statisty, trzech na czterech studentów zagranicznych w Niemczech pracuje przez cały okres studiów, a w obecnym momencie przez pandemie ich przychody poważnie się zmniejszyły.

W związku z tym niemiecka minister edukacji i badań naukowych Anja Karliczek ogłosiła utworzenie nieoprocentowanego programu pożyczek edukacyjnych, aby zapewnić ciągłość studiów.

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

MyGermanUniversity

Według informacji MyGermanUniversity ‒ portalu specjalizującego się w temacie studiowania w Niemczech, prawie 400 000 studentów zagranicznych jest zapisanych na niemieckie uniwersytety, z tendencją wzrostową w kolejnych latach.

Na stronie MyGermanUniversity.com, studenci mogą znaleźć 1,700 programów magisterskich w Niemczech, prowadzonych w języku angielskim.

Stephan Paulini, współzałożyciel MyGermanUniversity z siedzibą w Hamburgu, był wcześniej dyrektorem German Academic Exchange Service (DAAD) w Peru i bardzo dobrze zna rzeczywistość zagranicznych studentów w Niemczech.

Stephan Paulini podkreśla znaczenie tego środka podjętego przez rząd niemiecki:

‒ Pozwoli to wielu polskim studentom kontynuować studia bez konieczności powrotu do kraju spowodowanym brakiem środków potrzebnych na pokrycie swoich wydatków ‒  ocenia ekspert.

Polscy studenci będą mogli uzyskać dostęp do pożyczki edukacyjnej wynoszącej do 650 euro miesięcznie zaczynając od 1 czerwca 2020 r. Więcej informacji: www.kfw.de/studienkredit-coronahilfe.

Bądź na bieżąco – zapisz się na nasz newsletter >>>

Polacy docenili studiowanie w Niemczech

Niemcy wyróżniają się jako najlepsze miejsce docelowe dla studentów i zgodnie z DAAD były głównym krajem docelowym dla studentów z Polski w 2017 roku.

Duże zainteresowanie Niemcami wśród polskich studentów tłumaczy się wysoką jakością kształcenia i 400 renomowanymi międzynarodowymi uniwersytetami, które oferują ponad 20 000 programów licencjackich i magisterskich.

Ponadto studenci nie muszą mówić po niemiecku, aby studiować na poziomie podyplomowym na niemieckim uniwersytecie. Istnieje ponad 1700 programów magisterskich w języku angielskim, z czego 69% nie pobiera czesnego z powodu ogromnej dotacji ekonomicznej oferowanej przez państwo niemieckie.

Portal badawczy MyGermanUniversity https://www.mygermanuniversity.com/ ma największą i najbardziej kompletną bazę danych programów magisterskich w Niemczech, z ponad 1700 programami magisterskimi prowadzonymi w języku angielskim.

Źródło: MyGermanUniversity.com