Nagroda Polskiej Rady Biznesu: 11. edycja z nowym Przewodniczącym Kapituły

Nagroda Polskiej Rady Biznesu: 11. edycja z nowym Przewodniczącym Kapituły
Wojciech Kostrzewa, Krzysztof Kulig. Źródło: PRB
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Polska Rada Biznesu wystartowała z 11. edycją "biznesowych Oskarów". Każdy może zgłosić swoją kandydaturę do Nagrody poprzez formularz nominacyjny na stronie www.nagrodaprb.pl. W tym roku Kapituła konkursu będzie obradować pod kierownictwem nowego przewodniczącego, którym został Krzysztof Kulig, senior partner w firmie Innova Capital. Tegorocznych laureatów Nagrody poznamy 30 maja 2022 roku, poinformowała PRB.

Krzysztof Kulig to inwestor oraz współwłaściciel Innova Capital, od ponad 20 lat działający w branży private equity i posiadający ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu transakcji na europejskim rynku PE.

– Jestem zaszczycony, że w tym szczególnym roku dla Polskiej Rady Biznesu będę przewodniczył Kapitule konkursu i tym samym poznam wielu autorów wyjątkowych rozwiązań wspierających gospodarkę oraz życie społeczne w naszym kraju.

Przedsięwzięcie to ma na celu m.in. promowanie dobrych praktyk w biznesie, w tym świadomego działania na rzecz środowiska oraz społeczeństwa i dlatego ma dla mnie, ale także polskiego rynku jako całości, szczególne znaczenie – skomentował Krzysztof Kulig.

I dodał: – Wierzę, że pandemiczne doświadczenia nie zniechęciły polskich przedsiębiorców do działania, a wręcz napędziły i zmotywowały do tego, by czynnie uczestniczyć w tworzeniu otaczającego nas świata i wpływać na to, jaki kształt będzie miała przyszłość. Przed nami – członkami Kapituły, z pewnością dużo pracy i trudne wybory ‒ podkreślił Krzysztof Kulig.

Nowy Przewodniczący Kapituły Nagrody PRB zastąpił w tej roli prezesa Polskiej Rady Biznesu Wojciecha Kostrzewę, który prowadził obrady Kapituły przez ostatnie pięć lat.

– Cieszę się, że przewodnictwo Kapituły Nagrody przechodzi w ręce młodszego pokolenia liderów polskiego biznesu. Krzysztof posiada szeroką wiedzę o polskim i europejskim rynku, to człowiek, który od lat z sukcesem nadzoruje i prowadzi skomplikowane procesy inwestycyjne w różnych branżach.

Jestem przekonany, że wniesie do naszej pracy dużo świeżego spojrzenia, a jego ekspertyza biznesowapomoże nam dokonać właściwych wyborów w tej i kolejnych edycjach – mówi Wojciech Kostrzewa, który nadal pozostanie członkiem Kapituły.

Zgłoszenia do 14 stycznia 2022 roku

Kandydatów i kandydatki w 11. edycji Nagrody PRB można zgłaszać do 14 stycznia 2022 roku poprzez stronę internetową www.nagrodaprb.pl.

Nominacje przyjmowane są w trzech kategoriach konkursowych:

– Nagroda PRB im. Jana Kulczyka w kategorii SUKCES – za zrealizowanie spektakularnego projektu biznesowego, który wywarł trwały wpływ na polski rynek,

– Nagroda PRB pod patronatem Zarządu Polskiej Rady Biznesu w kategorii WIZJA I INNOWACJE – za zastosowanie nowej, odważnej, niestandardowej i niekonwencjonalnej koncepcji lub nowej idei biznesowej,

– Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA – za działalność społeczną i filantropijną, której celem jest pomoc osobom i środowiskom szczególnie potrzebującym.

>>>TUTAJ FORMULARZ NOMINACYJNY

Kapituła Nagrody PRB, składająca się z autorytetów życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, a także członków rodzin Patronów Nagrody, przyzna ponadto własną NAGRODĘ SPECJALNĄ PRB im. Jana Wejcherta – za całokształt działalności lub szczególne osiągnięcia, które wywarły znaczący wpływ na rozwój polskiego życia gospodarczego i społecznego.

Wyróżnienie to otrzymało już wielu wybitnych Polaków, w ostatnich latach byli to m.in. ks. Adam Boniecki, Jurek Owsiak czy prof. Adam Strzembosz.

30 lat Polskiej Rady Biznesu

Laureatów i laureatki konkursu poznamy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 30 maja 2022 roku w warszawskim Ufficio Primo i będzie transmitowana na żywo przez telewizję TVN24 i TVN24BIS.

Jak zauważa Krzysztof Kulig:

– Data Gali wręczenia Nagrody nie jest przypadkowa. To szczególny dzień dla wszystkich osób związanych z Polską Radą Biznesu, gdyż dokładnie 30 maja minie 30 lat od zebrania założycielskiego organizacji, w którym uczestniczyli obecni patroni Nagrody PRB – Andrzej Czernecki, Jan Kulczyk i Jan Wejchert, wybitni przedsiębiorcy.

30-lecie powstania Polskiej Rady Biznesu niewątpliwie sprawia, że tegoroczna 11. edycja konkursu także będzie wyjątkowa, a sama Gala zyska niejako charakter święta polskiej przedsiębiorczości – podkreśla Przewodniczący Kapituły.

Partnerem merytorycznym Nagrody PRB jest firma PwC, która czuwa nad przebiegiem nominacji i wspiera Kapitułę w analizie przesyłanych zgłoszeń.

Terminarz 11. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu:

– 20 listopada 2021 – 14 stycznia 2021: przyjmowanie nominacji;

– 9 marca 2022: ogłoszenie Finalistów w trzech kategoriach;

– 30 maja 2022: uroczysta Gala Finałowa i ogłoszenie Laureatów Przebieg konkursu Nagrody PRB można śledzić na stronie: www.nagrodaprb.pl, profilu Facebook oraz profilu PRB na LinkedIn.

Źródło: Polska Rada Biznesu