mPay zyskał status Krajowej Instytucji Płatniczej

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zezwolenie na mocy którego firma mPay ma możliwość świadczenia usług o charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej.

– Decyzja KNF to ważny krok w dalszym rozwoju spółki i istotne wsparcie dla wprowadzania nowych usług. Status KIP to dla nas również potwierdzenie dobrej kondycji firmy oraz ważny sygnał dla partnerów i kontrahentów świadczący o stabilności spółki oraz grupy kapitałowej – komentuje Maciej Orzechowski, prezes mPay.

Przyznanie przez KNF statusu Krajowej Instytucji Płatniczej oznacza, że mPay spełnia szereg warunków, na które składają się wymogi kapitałowe, personalne oraz organizacyjne. Zakres świadczonych usług płatniczych obejmuje:
 przyjmowanie wpłat gotówki i dokonywanie wypłat gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkie działania niezbędne do prowadzenia rachunku.

  • wykonywanie transakcji płatniczych, w tym transferu środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy użytkownika lub u innego dostawcy.
  • umożliwianie wykonania transakcji płatniczych, zainicjowanych przez akceptanta lub za jego pośrednictwem, instrumentem płatniczym płatnika.

Firma mPay działa na polskim rynku od 2003 roku wspierając i rozwijając realizację transakcji finansowych za pomocą urządzeń mobilnych. Flagowym produktem spółki jest aplikacja mobilna „mPay płatności mobilne” umożliwiająca m.in. kupowanie biletów komunikacyjnych, regulowanie należności za płatne parkowanie, zasilanie telefonicznych kont prepaid, gier online czy opłaty za rachunki za pomocą smartfona. Od 2007 roku, spółka mPay jest koncesjonowanym agentem rozliczeniowym, uprawnionym do procesowania transakcji realizowanych za pomocą urządzeń mobilnych. Inwestorem strategicznym mPay jest od 2013 roku Grupa „LEW”.

Marcin Złoch