mPay ma zezwolenie NBP na prowadzenie schematu płatniczego

mPay ma zezwolenie NBP na prowadzenie schematu płatniczego
Fot. mPay
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
mPay uzyskał od Narodowego Banku Polskiego (NBP) zezwolenie na prowadzenie niekartowego schematu płatniczego, podała spółka. Pozwoli to na znaczące rozszerzenie działalności w nowych obszarach, np. jako forma płatności na dynamicznie rosnącym rynku e-commerce.

#mPay uzyskał od @nbppl zezwolenie na prowadzenie niekartowego schematu płatniczego

„Jednym z najważniejszych obszarów, które mPay może rozwijać dzięki zezwoleniu NBP, jest szeroko rozumiany handel elektroniczny. Oferowane przez spółkę płatności mobilne mają teraz otwartą drogę do kilkudziesięciu tysięcy polskich sklepów internetowych. Przedpłacone portmonetki mPay będą mogły pojawić się obok innych kanałów płatności w e-commerce, np. kart płatniczych i pay-by-linków” – czytamy w komunikacie.

Spółka musiała spełnić określone wymagania

Ubiegając się o zezwolenie, spółka musiała m.in. wykazać, że posiada odpowiednie procedury ciągłości działania, a jej systemy infrastrukturalne są odpowiednio chronione. Poza statusem niekartowego schematu płatniczego mPay posiada też zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług w charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej, podano również.

„Uzyskanie zezwolenia NBP pozwala na wielokierunkowy rozwój na rynku e-commerce, który nadal dynamicznie rośnie. Mamy już kilka przemyślanych koncepcji, jak zagospodarować ten potencjał i wykorzystać możliwości wynikające ze znowelizowanej ustawy o usługach płatniczych oraz dyrektywy PSD II” – powiedział prezes Krzysztof Hejduk, cytowany w komunikacie.

mPay stale powiększa ekosystem usług

Obecny na rynku od ponad 15 lat mPay stale powiększa ekosystem usług, w skład którego wchodzą m.in. rozwiązania finansowe, płatności życia codziennego, doładowania i kontent cyfrowy. W ubiegłym roku firma w pełni zmodernizowała system informatyczny, co podniosło uniwersalność aplikacji. Zwiększyło to też znacznie jej elastyczność w zakresie dodawania kolejnych usług i funkcji. Spółka ogłosiła, że od lipca br. – jako jedyna aplikacja do płatności mobilnych w Polsce – będzie oferować ok. 2 tys. kodów do gier i serwisów streamingowych oraz kluczy aktywacyjnych do systemów operacyjnych i oprogramowania użytkowego, wskazano także.

Czytaj także: mPay zapowiada nową wersję aplikacji i wprowadzenie mVoucherów >>>

Czym jest schemat płatniczy?

Schemat płatniczy to zbiór zasad definiujących, w jaki sposób przeprowadzane są transakcje wykonywane za pomocą instrumentów płatniczych, w tym aplikacji mobilnych i portfeli elektronicznych. Zasady te odnoszą się do wydawania instrumentów płatniczych, przetwarzania transakcji oraz świadczenia usługi acquiringu, w tym zawierania umów z akceptantami o przyjmowanie zapłaty przy użyciu instrumentów płatniczych.

mPay zadebiutował na rynku w 2003 r. i jest najdłużej działającym w Polsce systemem płatności przez telefon komórkowy. Aplikacja mPay umożliwia m.in. kupowanie biletów komunikacji miejskiej, regulowanie należności za parkowanie czy zasilanie telefonicznych kont prepaid za pomocą smartfona lub tabletu. Od 2007 r. mPay SA jest koncesjonowanym agentem rozliczeniowym, uprawnionym do procesowania transakcji realizowanych za pomocą urządzeń mobilnych. Inwestorem strategicznym mPay S.A. od 2013 r. jest Grupa „LEW” S.A. mPay jest notowany na rynku NewConnect od 2011 r.

Źródło: ISBnews