MONEY. Mistrzowska gra. 7 prostych kroków do finansowej wolności

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

Tytuł oryginału: MONEY. Master the game. 7 simple steps to financial freedom.
Przekład: Marek Zawiślak i Jacek Środa
Ilość str. 828, format: 150x227mm, oprawa twarda z obwolutą, ISBN 978-83-64437-84-7, cena det.: 75,00 zł
www.studioemka.com.pl

Na polskim rynku emerytalne produkty ubezpieczeniowe wciąż są oferowane tylko przez nieliczne firmy. Wydaje się naturalne, że mają je w swojej ofercie podmioty należące do amerykańskich holdingów, takich jak Pramerica czy MetLife (produkty takie są popularne w firmach matkach). Na niezbyt szeroki wybór na polskim  rynku wpływa kilka czynników.

Pierwszy ma charakter emocjonalny. Mimo wielu obiektywnych kontrargumentów większość ludzi w Polsce nadal wierzy, że państwowy system zabezpieczenia emerytalnego w jakiś nadzwyczajny sposób znajdzie środki na godziwe emerytury, tak jak w okresie, gdy na jednego emeryta przypadało kilku płacących składki. Ta wiara nie to tylko polski fenomen, co pokazuje na przykład sytuacja w Grecji.

Po drugie, pokolenie obecnie pracujące w Polsce jest pierwszym po wojnie, które ma szansę zebrać oszczędności wystarczające na zakup polisy emerytalnej, więc liczba sprzedanych dotąd polis wciąż pozostaje niska. To z kolei podwyższa koszty jednostkowe takich produktów, czyli związane z nimi koszty stałe, a w efekcie czyni je mniej korzystnymi dla kupujących.

Trzeci powód leży po stronie państwa. Z rozmaitych względów kolejne rządy nie chcą lub nie mogą przyznać, że w przyszłości system emerytalny nie będzie już taki jak kiedyś i oszczędzanie na emeryturę trzeba stymulować efektywnymi zachętami podatkowymi (np. przez odroczenie podatku). Obecne ulgi podatkowe IKE czy IKZE są zbyt krótkotrwałe i za niskie, aby istotnie zmieniły sposób odkładania na emeryturę.

Wreszcie czwarta kwestia to legislacja Unii Europejskiej, a właściwie orzeczenie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, zgodnie z którym od 21 grudnia 2012 roku mężczyźni (którzy statystycznie będą pobierać świadczenia znacznie krócej ze względu na oczekiwaną długość życia na emeryturze) muszą płacić wyższe składki, czyli takie jak kobiety. W tej sytuacji trudniej jest przygotować odpowiedni produkt, który zadowalałby przedstawicieli obu płci. Aby pokazać, jaki stanowi to problem dla firm ubezpieczeniowych, wystarczy sobie wyobrazić, jak skomplikowałoby życie, i to nie tylko fryzjerom, zrównanie cen za strzyżenie dla mężczyzn i kobiet.

Piąta przyczyna to motywowana dobrymi intencjami i wprowadzana już od wielu lat reforma systemu zabezpieczeń wypłacalności zakładów ubezpieczeniowych – niestety zwiększa ona obciążenia kapitałowe dla firm ubezpieczeniowych w Unii Europejskiej, które oferują produkty zabezpieczające przed ryzykiem długowieczności – czyli właśnie takie, na których nam zależy.

Mimo powyższych ograniczeń z obecnych na rynku rozwiązań warto porównać na przykład Ubezpieczenie na Całe Życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym i Ubezpieczenie na Życie z Emeryturą firmy Pramerica lub produkt Gwarantowana Emerytura+, oferowany przez MetLife.

Krzysztof Stroiński
Partner Zarządzający Działem Usług Aktuarialnych w firmie Deloitte

Tony Robbins
MONEY. Mistrzowska gra.
7 prostych kroków do finansowej wolności

Osiągnięcie prawdziwej finansowej wolności nie jest skomplikowane. Dotąd jednak tylko najpotężniejsi i najbardziej ustosunkowani mieli dostęp do odpowiedniej wiedzy i właściwych instrumentów. Książka ta umożliwia skorzystanie z możliwości, które umykają uwadze wszystkich, oraz uniknąć kosztownych błędów popełnianych na co dzień przez miliony ludzi.

Na podstawie licznych badań i rozmów z ponad pięćdziesięcioma najsłynniejszymi ekspertami w dziedzinie finansów (m.in. Carl Icahn, Charles Schwab, Ray Dalio, Steve Forbes) Tony Robbins opracował prosty, siedmioetapowy plan zapewniający gwarancję finansowej wolności.

Książka, co bardzo ważne, dostarcza także sporo praktycznej wiedzy pozwalającej udzielić odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań współczesności w państwach, gdzie istniejące systemy emerytalne nie dostarczają odpowiednich przychodów, aby zapewnić oczekiwany poziom życia na emeryturze swym obywatelom. Autor opisuje instrumenty ubezpieczeniowe, które rozwiązują ten problem. Takie alternatywne instrumenty mogłyby być interesujące i przydatne dla klasy średniej w Polsce, gdzie rozdźwięk pomiędzy poziomem emerytury w przyszłości a potrzebami jest szczególnie duży.

Książka „MONEY. Mistrzowska gra”, napisana klarownym językiem, wypełniona jest inspirującymi opowieściami, dzięki którym nawet najbardziej skomplikowane operacje finansowe stają się jasne i wykonalne.

DZIĘKI TEJ KSIĄŻCE…

  • stworzysz system gwarantowanych przychodów, działający do końca życia;

  • osiągniesz swoje cele finansowe w czasie krótszym o jedną trzecią;

  • osiągniesz spokój ducha i finansowe bezpieczeństwo (nawet jeśli zajmiesz się tym dopiero teraz);

  • poznasz poglądy pięćdziesięciu najefektywniejszych inwestorów świata;

  • dowiesz się, jak w praktyce wykorzystać nieznaną dotychczas strategię inwestycyjną;

  • będziesz inwestował jak najbogatsi – zyski trafią do twojej kieszeni, a ty nie poniesiesz strat.

Wybrane opinie:

„Skarbnica wiedzy o robieniu pieniędzy!”.
– STEVE FORBES,.WYDAWCA MAGAZYNU „FORBES” I PREZES ZARZĄDU FORBES INC.

„Bezkompromisowość, którą Robbins zaprezentował, szukając prawdziwych recept na bezpieczeństwo i finansową niezależność, oraz jego pasja, by dać przeciętnemu człowiekowi dostęp do wiedzy superbogaczy, są prawdziwie inspirujące. Ta książka naprawdę potrafi odmienić życie”.
– DAVID POTTRUCK, BYŁY PREZES CHARLES SCHWAB I AUTOR BESTSELLERA STACKING THE DECK

Ta książka to rewelacyjny, przystępny i niezastąpiony przewodnik po ścieżkach prowadzących do finansowego sukcesu. Pozwoli wam lepiej zrozumieć, jak być dobrym graczem w grze o pieniądze i osiągnąć finansową wolność”.
– JOHN C. BOGLE, ZAŁOŻYCIEL VANGUARD GROUP, NAJWIĘKSZEGO FUNDUSZU INWESTYCYJNEGO NA ŚWIECIE

„Nie da się przebywać w towarzystwie Tony'ego Robbinsa, nie da się go wysłuchać i nie nabrać chęci do działania. Ta książka zawiera strategie zdobycia finansowej wolności – dla was i dla waszych rodzin”.
– T. BOONE PICKENS, MILIARDER, ZAŁOŻYCIEL I SZEF BP CAPITAL ORAZ TBP

„Tony'ego Robbinsa nie trzeba przedstawiać. Poświęcił się kwestii poprawy sytuacji wielu inwestorów. Każdy, kto inwestuje, uzna tę książkę za niezwykle interesującą i pouczającą”.
– CARL ICAHN, MILIARDER AKTYWISTA ORAZ INWESTOR

TONY ROBBINS jest autorem bestsellerów, przedsiębiorcą i filantropem. Od ponad 37 lat miliony ludzi doświadczają ciepła, humoru i transformacyjnej potęgi prowadzonych przez Tony'ego Robbinsa seminariów rozwojowych i biznesowych. Jest najlepszym amerykańskim strategiem życiowym i biznesowym.

Jako konsultant i coach pracuje z najwybitniejszymi na świecie sportowcami, przedstawicielami show- -biznesu, prezesami największych firm, a nawet z głowami państw. Tony  Robbins jest założycielem (bądź partnerem) kilkunastu tak różnych firm, jak pięciogwiazdkowy ośrodek wypoczynkowy na Fidżi i spółka zajmująca się drukiem protez w 3D. Za pośrednictwem Fundacji Tony'ego Robbinsa oraz dzięki dodatkowym darowiznom z własnych środków Tony Robbins w ciągu roku zapewnia posiłki przeszło 5 mln ludzi w 56 krajach. Zainicjował również programy w ponad 1500szkołach, 700 więzieniach i 50 tys. organizacji pomocowych i schronisk. Tony mieszka w Palm Beach na Florydzie. Mąż Sage „Pearl” Robbins i ojciec czwórki dzieci.

Harvard Business Press zaliczył go do grona 200 najznamienitszych guru biznesu, Accenture zaś uznał go za jednego z 50 najwybitniejszych intelektualistów biznesu. O Tonym Robbinsie pisze i mówi się w tak znanych mediach, jak „Time”, „Newsweek”, „Forbes”, „BusinessWeek”, CBS News, Fox News, CNN.

Tony Robbins MONEY. Mistrzowska gra. 7 prostych kroków do finansowej wolności
Tytuł oryginału: MONEY. Master the game. 7 simple steps to financial freedom.
Przekład: Marek Zawiślak i Jacek Środa
Ilość str. 828, format: 150x227mm, oprawa twarda z obwolutą, ISBN 978-83-64437-84-7, cena det.: 75,00 zł
Książka została wydana przy współpracy z firmą Milewski &Partnerzy (www.milewskipartnerzy.pl)

Premiera: 25 października 2015r

www.studioemka.com.pl
www.facebook.com/studioemka