Międzynarodowy broker internetowy otwiera pierwsze biuro w Polsce

Międzynarodowy broker internetowy otwiera pierwsze biuro w Polsce
Źródło: Freedom Finance Europe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Freedom Finance Europe należący do Freedom Holding Corp. (NASDAQ: FRHC) i znany pod marką Freedom24, otworzył swoją pierwszą placówkę w Warszawie. Nowa siedziba firmy znajduje się w wieżowcu Warsaw Financial Center (WFC), przy ul. Emilii Plater 53, czytamy w komunikacie prasowym Firmy.

Freedom Finance Europe jest brokerem o międzynarodowym portfolio, obecnym na naszym kontynencie od przeszło dziesięciu lat.

Rozpoczęcie działalności placówki to pierwszy przystanek w ekspansji na kolejne rynki w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Freedom Finance Europe w Polsce

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, wybór Polski na lokalizację pierwszego biura w tej części Europy nie był przypadkowy, a nastąpił on po uwzględnieniu przede wszystkim szerokich możliwości zagospodarowania w sektorze inwestycyjnym naszej wciąż dynamicznie rozwijającej się gospodarki.

– Dostrzegamy potencjał drzemiący w polskim rynku. Mamy szansę przyłożyć rękę do budowania prężnej gospodarki oraz ugruntowania w niej własnego statusu. Jednocześnie, a może przede wszystkim, widzimy nad Wisłą ożywienie zainteresowania inwestowaniem w ostatnich latach.

Mamy na to odpowiedź – gwarantujemy narzędzia i ekspertyzę, które sprawdziły się w wielu innych krajach – mówi Olga Milko, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Europie we Freedom Finance Europe. 

Oddział i strategia dostosowane do polskiego rynku

Otwarcie biura w Warszawie to kolejne przedstawicielstwo Freedom Finance Europe na Starym Kontynencie. Siedziba główna firmy znajduje się Limassol, przedstawicielstwo w Berlinie, a oddziały kolejno w: Atenach, Madrycie, Mediolanie, Paryżu i Wiedniu.

Jak zostało nakreślone podczas ceremonii otwarcia, sukces firmy został w dużej mierze zbudowany podczas lat pracy w bardzo zróżnicowanych warunkach, które przy planowaniu nowych strategii ekspansji każdorazowo zostają poprzedzone wnikliwą analizą trendów i charakterystyki otoczenia.

– Otwierając nowe biuro, zdajemy sobie sprawę, że każdy rynek ma własną, nieodzowną specyfikę. Stąd, w Polsce wybraliśmy lokalizację w wieżowcu WFC, w samym sercu centralnej dzielnicy biznesowej Warszawy.

Taka bliskość innych graczy sektora inwestycyjnego, finansowego i nowych technologii pozwoli nam rozpoznać lokalne niuanse oraz da solidną pozycję do ekspansji w regionie – dodaje Olena Bondar, dyrektor polskiego biura Freedom Finance Europe. 

Freedom Finance Europe to międzynarodowy broker internetowy znany pod marką Freedom24, należący do międzynarodowej grupy inwestycyjnej Freedom Holding Corp.  

Akcje holdingu notowane są na giełdzie NASDAQ, a jego działalność jest regulowana przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Freedom Finance Europe oferuje swoim klientom bezpośredni dostęp do największych światowych giełd papierów wartościowych, profesjonalną analitykę papierów wartościowych oraz dedykowane aplikacje handlowe.

Platforma Freedom24 jest dostępna dla użytkowników w Polsce od 2021 roku.

Źródło: Freedom Finance Europe