mFaktoring wprowadza usługę faktoringu z regresem z gwarancją BGK

mFaktoring wprowadza usługę faktoringu z regresem z gwarancją BGK
Fot. BGK
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
mFaktoring - spółka faktoringowa Grupy mBanku - wprowadził usługę faktoringu z regresem z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), podała spółka. Gwarancja BGK zabezpiecza do 80% limitu finansowania i mogą nią zostać objęte limity faktoringowe udzielone przez mFaktoring do 250 mln zł.
#mFaktoring - spółka faktoringowa Grupy @mBankpl - wprowadził usługę #faktoring.u z regresem z gwarancją @BGK_pl #BGK

„Jednym z wyzwań, którym muszą dziś stawić czoła przedsiębiorcy, jest poprawa przepływów pieniężnych i sprawne finansowanie bieżącej działalności w sytuacji niższych przychodów. Faktoring jest rozwiązaniem szczególnie przydatnym w niełatwych czasach. Pomaga w znaczący sposób ograniczyć ryzyko zatorów płatniczych czy nawet bankructwa” – powiedział prezes mFaktoringu Katarzyna Bajerowska, cytowana w komunikacie.

Czytaj także: BGK uruchamia program gwarancji faktoringowych o wartości 11,5 mld zł >>>

Dla jakich firm dostępna jest usługa?

Usługa jest dostępna dla firm dowolnej wielkości, ze wszystkich branż, prowadzących działalność w Polsce, jak i eksporterów. Mogą one skorzystać z tego wsparcia do końca 2020 r., pula dostępnego finansowania jest ograniczona. „Tarcza faktoringowa” jest jednym z elementów pakietu pomocowego BGK dla polskich przedsiębiorców, którego celem jest ograniczenie negatywnych skutków pandemii COVID-19, podano także.

mFaktoring udostępnia swoje usługi na platformie elektronicznej.

Źródło: ISBnews