mBank zaskarżył postanowienie sądu dotyczące pozwu zbiorowego

mBank zaskarżył postanowienie sądu dotyczące pozwu zbiorowego
Źródło: mBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
mBank zaskarżył postanowienie Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który zdecydował, że część jego klientów w ramach pozwu zbiorowego może skorzystać z zabezpieczenia polegającego na zawieszeniu spłaty rat kredytowych - poinformował bank w komunikacie prasowym.
.@mBankpl zaskarżył postanowienie Sądu Apelacyjnego w Łodzi, który zdecydował, że część jego klientów w ramach pozwu zbiorowego może skorzystać z zabezpieczenia polegającego na zawieszeniu spłaty rat kredytowych #mBank

Postawienie Sądu Apelacyjnego w Łodzi z 9 czerwca 2020 r. wiązało się z postępowaniem zbiorowym przeciwko mBankowi w sprawie kredytów waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego.

Czytaj także: mBank: założenie konta na selfie pod koniec czerwca >>>

mBank zaskarżył to postanowienie Sądu Apelacyjnego w Łodzi jako wydane w warunkach nieważności oraz z naruszeniem szeregu przepisów proceduralnych, co w ocenie banku skutkuje naruszeniem prawa do sprawiedliwego procesu. Oprócz licznych naruszeń formalnych, mBank kwestionuje także, że istniały podstawy do udzielenia zabezpieczenia” – napisano w komunikacie.

Pozew zbiorowy dotyczy około 1.730 osób. Pod koniec marca 2020 roku wartość przedmiotu sporu w ramach tego pozwu zbiorowego wyniosła 377 mln zł. 

Źródło: PAP BIZNES