mBank obniża prognozę wzrostu PKB na 2021 rok po wprowadzeniu nowych obostrzeń związanych z COVID-19

mBank obniża prognozę wzrostu PKB na 2021 rok po wprowadzeniu nowych obostrzeń związanych z COVID-19
Źródło: mBank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
mBank obniża prognozę wzrostu polskiego PKB na 2021 rok po wprowadzeniu restrykcji do 3,8 proc. z 4,9 proc. wcześniej - napisali w porannej nocie ekonomiści banku.
.@mBankpl obniża prognozę wzrostu polskiego #PKB na 2021 r. po wprowadzeniu restrykcji do 3,8 proc. z 4,9 proc. wcześniej #Koronawirus #COVID19 #mBank

„Dotkliwość nowych restrykcji daleka jest od tej wiosennej. Tym niemniej konsumenci i firmy znów ograniczą wydatki na nowej fali niepewności” – napisali.

Czytaj także: Bank Millennium: nowy lockdown mniej dotkliwy niż wiosną, ale z wyraźnym wpływem na ścieżkę ożywienia >>>

„Trzymamy prognozę wzrostu na 2020 rok bez zmian (-3,1 proc.). Czarne chmury zbierają się jednak nad rokiem 2021, gdyż zwiększona fala zakażeń, restrykcji i samoograniczania się potrwa pewnie kilka miesięcy (mniej dotkliwe ograniczenia -> konieczność utrzymania ich dłużej, dłużej czeka się na efekty). Rewidujemy prognozę wzrostu PKB na 2021 rok do 3,8 proc. rdr” – dodali.

Czytaj także: Liczba powiatów w czerwonej strefie rośnie do 152, w tym 11 miast wojewódzkich >>>

Nowe obostrzenia dla żółtych i czerwonych stref epidemicznych

Od 17 października rząd wprowadza nowe obostrzenia dla żółtych i czerwonych stref epidemicznych m.in. dla gastronomii, handlu, szkół, zgromadzeń, imprez sportowych i kulturalnych, a także basenów czy siłowni. 

Zobacz więcej najnowszych wiadomości o pandemii koronawirusa >>>

Źródło: mBank