Marek Lusztyn nowym prezesem Banku Pekao SA

Marek Lusztyn nowym prezesem Banku Pekao SA
fot. Bank Pekao S.A.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza Banku Pekao SA powołała 29 listopada na stanowisko p.o. Prezesa Zarządu Banku Marka Lusztyna, dotychczasowego Wiceprezesa Zarządu odpowiadającego za obszar zarządzania ryzykiem i wieloletniego pracownika Banku

#MarekLusztyn związany jest z Grupą Banku #PekaoS.A. od blisko 20 lat

Marek Lusztyn jest od prawie 20 lat związany z Grupą Banku Pekao S.A., od lipca 2017 r. na stanowisku Wiceprezesa Zarządu Banku nadzorującego Pion Zarządzania Ryzykami. Członek Rad Nadzorczych w spółkach Pekao Investment Banking S.A., Pekao Leasing, Pekao Bank Hipoteczny.

Do czerwca 2017 pracował w Unicredit SpA (w Mediolanie) na stanowisku Senior Vice President, obejmującym globalną odpowiedzialność za zarządzanie ryzykiem rynkowym i ryzykiem kredytowym portfela handlowego Grupy Unicredit oraz członek Komitetu Wykonawczego Pionu Rynków Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej Grupy Unicredit, odpowiedzialny za zarządzanie ryzykiem.

W latach 2010-2013 pracował w Unicredit Bank AG (dawniej Hypovereinsbank) w Monachium, nadzorując obszar zarządzania ryzykiem rynkowym, ryzykiem kredytowym kontrahenta oraz ryzykiem operacyjnym. W latach 2008-2010 pracował w grupie Unicredit w Londynie, gdzie odpowiadał za metodologię i infrastrukturę ryzyka rynkowego na całą Grupę Unicredit.

Wcześniej (2000-2008) Dyrektor Wydziału Ryzyka Rynkowego, a później Dyrektor Zarządzający Departamentem Ryzyka Finansowego w Banku Pekao S.A.

Przez 8 lat był również członkiem i Sekretarzem centralnego Domu Maklerskiego Pekao S.A.

Karierę zawodową zaczynał w 1996 r. w Departamencie Gospodarki Pieniężnej Banku Handlowego S.A. w Warszawie jako dealer.

Marek Lusztyn jest doktorem nauk ekonomicznych (Szkoła Głowna Handlowa w Warszawie), inżynierem informatyki. Jest także absolwentem University of Illinois (Executive MBA) oraz INSEAD.

W 2014 r. został uhonorowany tytułem Future Leader in Global Finance przez Institute of International Finance.

Źródło: aleBank.pl, Bank Pekao SA