Marcin Petrykowski szefem zespołu zarządzającego współpracą z klientami strategicznymi Standard & Poor’s w regionie EMEA

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

petrykowski.marcin.SandP.01.400x600Władze Standard & Poor’s Ratings Services, wiodącej agencji ratingowej na świecie, powołały Marcina Petrykowskiego na stanowisko Dyrektora Zespołu Zarządzania Współpracą z Klientami Strategicznymi w regionie Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki (Head of EMEA Relationship Management).

W związku ze swoją nową rolą, Marcin Petrykowski, Dyrektor Zarządzający oraz Dyrektor Regionalny Standard & Poor’s na Europę Środkową i Wschodnią, stanie na czele zespołu złożonego z najwyższej klasy specjalistów, ulokowanych w biurach agencji w Londynie, Paryżu oraz Frankfurcie. Jego głównym zadaniem będzie kierowanie pracami tej grupy oraz zarządzanie całościową współpracą z największymi i najważniejszymi klientami S&P operującymi w regionie EMEA (firmy korporacyjne, instytucje finansowe, podmioty infrastrukturalne oraz sektor rządowy i publiczny).

Powierzenie Marcinowi Petrykowskiemu funkcji Dyrektora Zespołu Zarządzania Współpracą z Klientami Strategicznymi w EMEA jest wyrazem najwyższego uznania dla jego dotychczasowej pracy oraz osiągnięć w Europie Środkowo-Wschodniej. Marcin Petrykowski dołączył do Standard & Poor’s Ratings Services w styczniu 2014 roku i od tego czasu tworzy strukturę organizacji, odpowiada za strategię, realizację działań oraz zarządzanie biznesem ratingowym S&P w całym regionie. Równolegle sprawuje funkcję Dyrektora Generalnego Oddziału w Polsce londyńskiej spółki Standard & Poor’s, zarządzając z warszawskiego biura centralą firmy zarówno na Polskę, jak i pozostałe kraje Europy Środkowej i Wschodniej.

Nowa rola Marcina Petrykowskiego to jak do tej pory najwyższe stanowisko w globalnej strukturze Standard & Poor’s Ratings Services powierzone przedstawicielowi regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Marcin Petrykowski będzie łączył swoją nową funkcję z dotychczas pełnionymi obowiązkami.

Marcin Petrykowski dołączył do S&P z J.P. Morgan Corporate and Investment Bank, gdzie był Dyrektorem Wykonawczym linii biznesowej Investor Services na region Europy Środkowej i Wschodniej, Rosję i Kraje WNP oraz Izrael. Jednocześnie sprawował także funkcję Wicedyrektora Oddziału J.P. Morgan w Polsce. Przed podjęciem pracy w londyńskim biurze J.P. Morgan w 2007 roku, przez pięć lat pracował w Citi Corporate and Investment Banking zajmując się bankowością korporacyjną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest również absolwentem programu rozwoju przyszłej kadry kierowniczej Citi.

Marcin Petrykowski posiada wyższe wykształcenie zdobyte na Akademii Leona Koźmińskiego (Zarządzanie i Handel Międzynarodowy), School of Economics and Management (Lund, Szwecja – Finanse Międzynarodowe) oraz Uniwersytecie Warszawskim (studia podyplomowe dla CFO). Jest wpisany na listę ‘FCA approved investment advisors’, uczestniczył także w wielu szkoleniach dla kadry menadżerskiej.

Tomasz Błaszczyk