Marcin Chludziński prezesem Gaz-Systemu

Marcin Chludziński prezesem Gaz-Systemu
Źródło: Gaz-System
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Marcin Chludziński na stanowisku prezesa zarządu Gaz-Systemu zastąpi Tomasza Stępnia, który podał się do dymisji.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie Gaz-Systemu powołało Marcina Chludzińskiego na członka zarządu i powierzyło mu funkcję prezesa zarządu z dniem 1 grudnia 2022 r., podała spółka. Wcześniej Tomasz Stępień złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Gaz-Systemu, jak również ze składu zarządu z dniem 30 listopada 2022 r.

Doświadczenie zawodowe

Marcin Chludziński w latach 2018-2022 pełnił funkcję prezesa KGHM Polska Miedź, a w latach 2016-2018 kierował Agencją Rozwoju Przemysłu. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu spółkami prawa handlowego, nadzorze korporacyjnym, projektach restrukturyzacyjnych i transformacji firm. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, wskazano w komunikacie.

Czytaj także: Prezes URE zatwierdził podwyżkę taryfy przesyłowej dla Gaz-Systemu na 2023 rok >>>

Tomasz Stępień był prezesem Gaz-Systemu od 31 grudnia 2015 r. i odpowiadał za realizację kluczowych inwestycji w infrastrukturę gazową, zwiększających bezpieczeństwo energetyczne Polski: Baltic Pipe, interkonektory gazowe z Litwą i Słowacją oraz rozbudowę terminalu LNG w Świnoujściu.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.

Źródło: ISBnews