Maraton Dębnowski na sportowej mapie Polski

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

gbs.bank.01.400x267Było wszystko, słoneczna pogoda i tłumy widzów dopingujących maratończyków na każdym kilometrze biegu. To już 41 Maraton w Dębnie. Można napisać śmiało, że już kolejny przeszedł do historii. Trasa podobnie jak w roku ubiegłym przebiegała na dwóch małych pętlach ulicami miasta oraz dwóch dużych pętlach na trasie Dębno-Dargomyśl-Cychry-Dębno. Jak co roku GBS Bank wspierał imprezę.

W ramach biegów rozegrane zostały:

33 Mistrzostwa Polski Kobiet, 12 Mistrzostwa Polski Policjantów i 6 Międzynarodowy Maraton Strażaków i po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Pracowników Oświaty.  Uprawnionych do startu było prawie 2400 uczestników, bieg ukończyło 2073 osoby. W porównaniu do ubiegłego roku zanotowano 50% przyrost.

Zwycięzcą został KYEWA COSMAS MUTUKU Z casem 2:09:57 ustanawiając nowy rekord Maratonu Dębno. Poprzedni został ustanowiony w 1986 roku i należał do Antoniego Niemczaka i wynosił 2:10:34. Rekordzistką Polski Kobiet w Maratonie ponownie została Arleta Meloch z GKS Olimpii Grudzią z czasem 2:43:02. Kolejne miejsca zajęły: Ewa Brych Pająk z CKS Budowlani Częstochowa z czasem 2:50:13 i Anna Celińska z KS Sprint Bielsko Biała z czasem 2:53:17.

Zwycięzcom w imieniu całego GBS Banku, serdecznie gratulujemy.

Tegoroczny wynik jest promocją Dębna na sportowej mapie Polski. Tego też gratulujemy.

Źródło: GBS Bank