Małgorzata Adamkiewicz w radzie nadzorczej MCI Capital ASI

Małgorzata Adamkiewicz w radzie nadzorczej MCI Capital ASI
Małgorzata Adamkiewicz. Źródło: MCI Capital
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Małgorzata Adamkiewicz, doktor nauk medycznych, współwłaścicielka i przewodnicząca Rady Nadzorczej Adamed Pharma – lidera w dziedzinie farmacji i biotechnologii oraz współwłaścicielka i członek zarządu Adamed Technology – spółki inwestującej w nowe rozwiązania medyczne na wczesnym etapie rozwoju dołączyła, do rady nadzorczej MCI Capital ASI, poinformował Fundusz.

– Bardzo się cieszę, że będę miał okazję współpracować z Małgorzatą Adamkiewicz, którą od lat cenię za jej dokonania.

Bez wątpienia należy do grupy najlepszych, najbardziej pomysłowych i innowacyjnych polskich przedsiębiorców – mówi Tomasz Czechowicz, partner zarządzający i główny akcjonariusz MCI.

–  Cieszę się, że będą mogła wnieść swój wkład w rozwój i sukces firmy. MCI to lider w sektorze private equity, z długą historią innowacyjnych inwestycji w technologie cyfrowe.

Wierzę, że nasze wspólne działania przyczynią się do dalszego dynamicznego wzrostu i umacniania pozycji rynkowej MCI – podkreśla dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz.

Czytaj także: MCI Capital liczy, że nowe inwestycje funduszu przekroczą łącznie 5 mld zł w 2030 roku

Dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz

Małgorzata Adamkiewicz od 2013 roku jest członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego, a od 2015 roku pełni również funkcję wiceprezesa zarządu Polskiej Rady Biznesu.

W swojej karierze zasiadała w Radzie Nadzorczej banku Pekao S.A., była członkiem Rady Uczelni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kapituły Biznesu Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Konwentu Politechniki Warszawskiej.

Małgorzata Adamkiewicz jest również aktywnie zaangażowana w działalność społeczną i charytatywną. W 2014 roku powołała Fundację Adamed, aby wspierać uzdolnioną młodzież w Polsce.

Za swoją działalność została odznaczona w 2013 r. Złotym Krzyżem Zasługi Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości przyznawanym osobom zasłużonym dla polskiej gospodarki (2019 r.)

Czytaj także: Zbigniew Jagiełło formalnie szefem Rady Nadzorczej w MCI Capital

Źródło: MCI Capital