Ludzie i pieniadze: Departament kadr

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Ramon Billordo Jest wiceprezesem zarządu oraz p.o. Prezesa Zarządu AIG Bank Polska SA. Swoją karierę rozpoczął w 1993 r. w Deloitte & Touche, skąd przeniósł się do Coopers & Lybrand. Do American International Group dołączył w 1997 r., pracując najpierw jako chief financial officer w AIG Consumer Finance Group na Europę i Amerykę Południową, a potem jako chief executive officer tego regionu. W prace AIG Bank Polska SA zaangażował się w 1998 r., kiedy to American International Group przejęła bank. W przeszłości był również członkiem Rady Nadzorczej AIG Bank Polska. Rada nadzorcza powierzyła Ramonowi Billordo pełnienie obowiązków prezesa po tym, jak rezygnację z tego stanowiska złożył Grzegorz Rojewski - związany z AIG Bankiem od 1994 r., od czerwca 2006 r. sprawujący funkcję prezesa.

Marcin Murawski

Powołany został na stanowisko wiceprezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego. Marcin Murawski od 1998 do 2004 r. był związany z Bankiem Handlowym w Warszawie, gdzie odpowiadał za transakcje prowadzone przez bank z sektorem publicznym, w szczególności z samorządami terytorialnymi. W latach 2004-2007 pracował w Banku Gospodarstwa Krajowego, zajmując się prefinansowaniem inwestycji realizowanych ze środków Unii Europejskiej oraz nadzorem nad wybranymi funduszami publicznymi. Od 2007 r. był dyrektorem Biura Polityki Długu i Zarządzania Płynnością – zastępcą skarbnika miasta Warszawy.

Marek Rogalski

Z początkiem kwietnia rozpoczął współpracę z Domem Maklerskim BOŚ SA. Będzie odpowiadał za rozwój działu analiz walutowych oraz promocję rynku pochodnych. Poza komentarzami związanymi z rynkiem walutowym Rogalski będzie komentował również bieżące wydarzenia z rynku oraz współtworzył materiały analityczne dla klientów. Ma również wesprzeć działania edukacyjne prowadzone przez DM BOŚ SA – zarówno poprzez szkolenia dla inwestorów, jak również redagowanie części edukacyjnej na bossa.pl. Decyzja o podjęciu współpracy z Rogalskim związana jest m.in. z objęciem przez DM BOŚ SA – w styczniu br. – funkcji animatora na rynku kontraktów walutowych oraz działaniami w celu wspierania rozwoju tego segmentu rynku. Marek Rogalski swoją karierę rozpoczynał w „Gazecie Giełdy Parkiet”. Od kilkunastu lat związany jest z rynkiem jako główny analityk dużych instytucji finansowych, w tym domów maklerskich, specjalizujących się w rynku walutowym.

Krzysztof Stępień

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI