Lidl obchodzi zakaz handlu, część sklepów ze statusem placówek pocztowych będzie otwarta w niedziele

Lidl obchodzi zakaz handlu, część sklepów ze statusem placówek pocztowych będzie otwarta w niedziele
Fot. stock.adobe.com/Proxima Studio
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Część sklepów sieci Lidl będzie czynna w niedziele niehandlowe od 5 września, podała sieć. Otwarte w tym czasie sklepy otrzymały status placówek pocztowych, a klienci będą mogli w wybranych placówkach odebrać przesyłki.

„Jako jedna z ostatnich sieci postanowiliśmy otworzyć część naszych sklepów w niedziele, aby najlepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Równość i transparentność uwarunkowań prawnych jest dla nas bardzo ważna. Do decyzji o otwarciu części placówek zostaliśmy zmuszeni w wyniku działań innych uczestników rynku. Ta zmiana poprzedzona była długotrwałymi wnikliwymi analizami wielu uwarunkowań, takich jak działania konkurentów oraz prośby i oczekiwania konsumentów. Wierzymy, że to rozwiązanie wpłynie pozytywnie na komfort naszych klientów, którzy dopytywali o możliwość dokonywania zakupów w niedziele niehandlowe jak również o usługi pocztowe. Rozwiązanie to wprowadzamy w lokalizacjach w których inne sieci handlowe również prowadzą działalność we  wszystkie dni tygodnia. Wysoką jakość świadczonych usług pocztowych zapewnią nasi renomowani partnerzy – DHL oraz PointPack” – powiedziała Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska Aleksandra Robaszkiewicz, cytowana w komunikacie.

Czytaj także: Koronawirus: we wszystkich sklepach sieci Lidl można już płacić smartfonem, używając aplikacji Lidl Plus >>>

Sieć 31 sierpnia przekaże szczegółowe informacje na temat sklepów czynnych przez 7 dni w tygodniu.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Obecnie w 29 krajach istnieje około 11 550 sklepów tej marki, a w Polsce ok. 760.

Źródło: ISBnews