Leszek Balcerowicz na czele FOR

Leszek Balcerowicz na czele FOR
prof. Leszek Balcerowicz, Forum Obywatelskiego Rozwoju (fot. FOR)
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Od 14 stycznia pracami Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju pokieruje założyciel FOR, Leszek Balcerowicz. Z Fundacją żegnają się Sławomir Dudek i Patrycja Satora. Informacja tej treści znajduje się na stronach FOR.

Poza Leszkiem Balcerowiczem, który obejmie funkcję Prezesa zarządu, nowymi członkami zarządu FOR zostali wieloletni współpracownicy Fundacji – Kinga Królik i Marcin Zieliński.

Do Rady FOR dołączył Marek Tatała, a obowiązki Przewodniczącego Rady będzie pełnić Błażej Moder.

Z FOR, za porozumieniem stron, żegnają się obecni członkowie zarządu – prezes zarządu Sławomir Dudek i członkini zarządu Patrycja Satora.

– Sławomir Dudek zajmuje się od lat  tematyką finansów publicznych. Jestem przekonany, że będziemy nadal współpracować w tym bardzo ważnym dla stabilności i rozwoju obszarze. Dziękuję odchodzącemu zarządowi, Sławomirowi Dudkowi i Patrycji Satorze, za dotychczasową współpracę – czytamy na stronach FOR komentarz Leszka Balcerowicza.

– Przed nami bardzo ważne wybory, które zadecydują o kierunku rozwoju Polski, o praworządności, o pozycji Polski w Unii Europejskiej i na świecie. Będzie to także niezwykle ważny rok dla organizacji takich jak FOR, oceniających stan gospodarki i praworządności oraz przygotowujących projekty refom. Dlatego zdecydowałem się na zwiększenie swojego zaangażowania w działalność fundacji – deklaruje Leszek Balcerowicz.

– W tym szczególnie ważnym dla  przyszłości Polski roku FOR zamierza rzetelnie oceniać działania rządzących i postulaty pojawiające się w kampanii wyborczej z perspektywy ich oddziaływania na długofalowe tempo wzrostu, konkurencyjność, finanse publiczne, rynek pracy i odpolitycznienie gospodarki poprzez wzmocnienie własności prywatnej. Będziemy też aktywni w takich obszarach jak praworządność czy polityka migracyjna. Liczę na to, że w tych dziedzinach znajdziemy wielu sojuszników, dla których ważna jest przyszłość polskiej gospodarki i demokracji – deklaruje Leszek Balcerowicz.


Źródło: Forum Obywatelskiego Rozwoju / FOR