Leasing albo pożyczka od EFL dla przedsiębiorcy inwestującego w panele fotowoltaiczne

Leasing albo pożyczka od EFL dla przedsiębiorcy inwestującego w panele fotowoltaiczne
Fot. stock.adobe.com / 2STOCKista
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Fotowoltaika w 2019 roku w Polsce odnotowała największe przyrosty mocy zainstalowanej wśród wszystkich OZE. Według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce wynosi obecnie ponad 2,1 GW. Największa dynamika jest widoczna w segmencie mikroinstalacji, co oznacza dużą aktywność prosumentów indywidualnych i biznesowych. Klienci biznesowi mogą teraz, korzystając uproszczonej procedury, sfinansować instalację fotowoltaiczną w EFL ‒ informuje Fundusz.

Wrocław, 3 sierpnia 2020 #Fotowoltaika: Do wyboru pozostaje jedynie forma finasowania – #Leasing czy #Pożyczka. Wpłata początkowa może wynieść nawet 0 proc., a okres finansowania do 84 miesięcy #OZE #ZielnyŁad @EFL_PL @CreditAgricole

Z oferty EFL mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują instalacje fotowoltaiki na nieruchomościach komercyjnych będących własnością leasingobiorcy.

Instalacja może być zamontowana na dachach budynku bądź na gruncie. Moc pojedynczej instalacji może wynosić maksymalnie 50 kW.

Uproszczona procedura, wystarczy oświadczenie

Klienci zainteresowani finansowaniem instalacji fotowoltaicznych w EFL mogą skorzystać z procedury uproszczonej – wystarczy tylko oświadczenie klienta o wynikach firmy, które zastępuje wymagane standardowo dokumenty finansowe.

Do wyboru pozostaje jedynie forma finansowania – leasing czy pożyczka. Ponadto, wpłata początkowa może wynieść nawet 0 proc., a okres finansowania do 84 miesięcy.

Czytaj także: Czy jesteśmy w stanie wykorzystać pieniądze z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

„Zielona” współpraca EFL i Credit Agricole

‒ Polska jest jednym z tych krajów, w których przyrost nowej mocy z OZE rok do roku dynamicznie rośnie. W 2019 roku osiągnął on poziom około 0,9 GW, co oznacza  5,5 proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2018. Dzięki tej dynamice Polska uplasowała się w pierwszej piątce krajów Unii Europejskiej.

Prognozy na ten rok wskazują, że tą piątą pozycję nadal utrzymamy. Ta dynamika jasno oznacza zapotrzebowanie na finansowanie tego typu instalacji. Dla nas jest to nowy ciekawy segment rynku, a nasza oferta jest odpowiedzią na potrzeby klientów biznesowych.

Działania w obszarze „zielonej” energii są  zapisane w strategii Grupy Credit Agricole. Zakłada ona między innymi podejmowanie działań w obszarze transformacji energetycznej oraz wzmocnienie roli społecznej odpowiedzialności biznesu w całej Grupie – powiedział Wojciech Przybył, Członek  Zarządu EFL.

Czytaj także: OZE: Ministerstwo Rozwoju zapowiada rozwiązania dotyczące prosumentów zbiorowych

Europejski Fundusz Leasingowy a rynek OZE

EFL jest jedną z nielicznych firm leasingowych, które udzielają finansowania na zakup instalacji fotowoltaicznych w Polsce.

Jest to z pewnością perspektywiczny rynek, w  którym firmy leasingowe widzą duży potencjał.

Branża leasingowa, która finansuje głównie inwestycje mikro, małych i średnich polskich przedsiębiorców w pierwszym półroczu tego roku sfinansowała aktywa o łącznej wartości 29,8 mld zł. W segmencie maszyn i urządzeń 9,7 mld zł.

Czytaj także: Kredyt na energooszczędne nieruchomości w Credit Agricole

fotowoltaika
Źródło: EFL
Źródło: Europejski Fundusz Leasingowy / EFL