Leasing albo pożyczka od EFL dla przedsiębiorcy inwestującego w panele fotowoltaiczne
Z oferty EFL mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy planują instalacje fotowoltaiki na nieruchomościach komercyjnych będących własnością leasingobiorcy.
Instalacja może być zamontowana na dachach budynku bądź na gruncie. Moc pojedynczej instalacji może wynosić maksymalnie 50 kW.
Uproszczona procedura, wystarczy oświadczenie
Klienci zainteresowani finansowaniem instalacji fotowoltaicznych w EFL mogą skorzystać z procedury uproszczonej – wystarczy tylko oświadczenie klienta o wynikach firmy, które zastępuje wymagane standardowo dokumenty finansowe.
Do wyboru pozostaje jedynie forma finansowania – leasing czy pożyczka. Ponadto, wpłata początkowa może wynieść nawet 0 proc., a okres finansowania do 84 miesięcy.
Czytaj także: Czy jesteśmy w stanie wykorzystać pieniądze z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?
„Zielona” współpraca EFL i Credit Agricole
‒ Polska jest jednym z tych krajów, w których przyrost nowej mocy z OZE rok do roku dynamicznie rośnie. W 2019 roku osiągnął on poziom około 0,9 GW, co oznacza 5,5 proc. wzrost w porównaniu z rokiem 2018. Dzięki tej dynamice Polska uplasowała się w pierwszej piątce krajów Unii Europejskiej.
Prognozy na ten rok wskazują, że tą piątą pozycję nadal utrzymamy. Ta dynamika jasno oznacza zapotrzebowanie na finansowanie tego typu instalacji. Dla nas jest to nowy ciekawy segment rynku, a nasza oferta jest odpowiedzią na potrzeby klientów biznesowych.
Działania w obszarze „zielonej” energii są zapisane w strategii Grupy Credit Agricole. Zakłada ona między innymi podejmowanie działań w obszarze transformacji energetycznej oraz wzmocnienie roli społecznej odpowiedzialności biznesu w całej Grupie – powiedział Wojciech Przybył, Członek Zarządu EFL.
Czytaj także: OZE: Ministerstwo Rozwoju zapowiada rozwiązania dotyczące prosumentów zbiorowych
Europejski Fundusz Leasingowy a rynek OZE
EFL jest jedną z nielicznych firm leasingowych, które udzielają finansowania na zakup instalacji fotowoltaicznych w Polsce.
Jest to z pewnością perspektywiczny rynek, w którym firmy leasingowe widzą duży potencjał.
Branża leasingowa, która finansuje głównie inwestycje mikro, małych i średnich polskich przedsiębiorców w pierwszym półroczu tego roku sfinansowała aktywa o łącznej wartości 29,8 mld zł. W segmencie maszyn i urządzeń 9,7 mld zł.
Czytaj także: Kredyt na energooszczędne nieruchomości w Credit Agricole