KredoBank z Grupy PKO BP najlepszym bankiem detalicznym na Ukrainie

KredoBank z Grupy PKO BP najlepszym bankiem detalicznym na Ukrainie
Oleksiy Kuczer, Dyrektor Regionalny Regionu Kijów odebrał nagrodę dla KredoBanku. Źródło: PKO BP
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Należący do Grupy PKO Banku Polskiego KredoBank zwyciężył w rankingu banków zagranicznych działających na Ukrainie, organizowanym przez agencję informacyjną Klub Finansowy. Bank, z siedzibą we Lwowie, zajął pierwsze miejsce w kategorii "Bank detaliczny". Nagroda została przyznana za najwyższy wzrost wartości kredytów w UAH dla osób fizycznych w okresie styczeń‒listopad 2020 roku. To kolejne w ostatnim czasie wyróżnienie dla KredoBanku ‒ poinformował w komunikacie PKO BP.

Ranking „Banki 2021 roku” Klubu Finansowego został opracowany na podstawie danych sprawozdawczych opublikowanych przez Narodowy Bank Ukrainy wg stanu na 1 grudnia 2020 roku.

Przyznana nagroda jest efektem zmian i systematycznej pracy w obszarze biznesu detalicznego

Kluczowymi wskaźnikami według których przyznawano miejsca w rankingu były: zyski, aktywa portfela depozytowego i kredytowego, jakość portfeli kredytowych, a także dynamiki wzrostu portfela kart płatniczych.

Systematycznie budowana pozycja na ukraińskim rynku finansowym

W tegorocznej edycji rankingu narody przyznawano w osobnych klasyfikacjach dla banków zagranicznych, banków z kapitałem państwowym i banków z prywatnym kapitałem ukraińskim.

‒ Przyznana nagroda jest efektem zmian i systematycznej pracy w obszarze biznesu detalicznego. W 2020 roku KredoBank uatrakcyjnił ofertę  kredytów samochodowych. W efekcie obserwowaliśmy wzrost portfela kredytów samochodowych do ponad 3 mld UAH, a kredytów hipotecznych do ponad 2 mld UAH – zaznacza Jacek Szugajew, prezes KredoBanku.

Czytaj także: PKO BP: 627 mln zł zysku netto w IV kw.; prezes banku: liczymy, że 2021 r. będzie rokiem zawierania ugód z frankowiczami

‒ Systematycznie budowana pozycja na ukraińskim rynku finansowym i dobre wyniki KredoBanku to efekt ciężkiej pracy naszych Koleżanek i Kolegów nad wdrażaniem ambitnej strategii spółki.

Realizacja zysków i stabilny rozwój banku jako istotnego gracza na niełatwym zagranicznym rynku wpisuje się w koncepcje rozwoju międzynarodowego Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego – podkreśla Maks Kraczkowski, przewodniczący Rady Nadzorczej KredoBanku i wiceprezes PKO Banku Polskiego.

Obserwowaliśmy wzrost portfela kredytów samochodowych do ponad 3 mld UAH, a kredytów hipotecznych do ponad 2 mld UAH

KredoBank w ostatnim czasie otrzymał liczne wyróżnienia. W 2020 roku zajął 2 miejsce w rankingu wiarygodności depozytów bankowych według agencji ratingowej „Standard-Rating”, a także zwyciężył w kategorii „Dostępny kredyt (hipoteczny)” VIII Ukraińskiej Premii Budowlanej „Ibuild-2020”.

Ponadto Bank zajął 1 miejsce w kategorii „Kredyty w rachunku bieżącym”, 2 miejsce w kategorii „Leasing” oraz 3. miejsce w kategorii „Kredyt hipoteczny” i „Kredyt samochodowy” w corocznym rankingu „50 wiodących banków Ukrainy”, który przeprowadziła agencja informacyjna „Klub finansowy”.

KredoBank, nagroda
Źródło: PKO BP

Czytaj także: PKO BP: liczba logowań do aplikacji IKO wzrosła o 47 proc. rdr w 2020 roku

Ukraińska spółka w Grupie PKO Banku Polskiego

KredoBank został założony we Lwowie w 1990 roku. Od 2004 r. należy do grupy PKO Banku Polskiego i stanowi największą polską inwestycję w instytucje bankowe na Ukrainie. Narodowy Bank Ukrainy zaliczył go do banków o znaczeniu systemowym.

Agencje Standard-Rating i Expert Rating przyznały KredoBankowi najwyższą możliwą notę z prognozą stabilną – uaAAA za rating kredytowy w skali krajowej, a także za krótkoterminowy rating kredytowy na poziomie uaK1.

Bank aktywnie wdraża nowoczesne, bezpieczne technologie i europejskie standardy jakości obsługi klientów oraz stale rozszerza zakres usług finansowych proponując pełen wachlarz usług dla klientów detalicznych, firmowych i korporacyjnych.

Agencje Standard-Rating i Expert Rating przyznały KredoBankowi najwyższą możliwą notę z prognozą stabilną – uaAAA za rating kredytowy w skali krajowej

W okresie pandemii koronawirusa nie przestaje się rozwijać i rozbudowuje ofertę obsługi zdalnej, w tym zamawianie i dostawę kart płatniczych, opłaty za usługi wizowe oraz usługę Wideodoradcy.

KredoBank angażuje się także w pomoc charytatywną związaną z przeciwdziałaniem COVID-19. Bank przekazał ukraińskiej służbie zdrowia 3,5 mln UAH (ok. 460 tys. PLN) zaopatrując 12 szpitali we Lwowie oraz w obwodzie lwowskim w niezbędny sprzęt medyczny i środki dezynfekcji.

W pomoc włączają się także pracownicy KredoBanku biorąc udział w szeregu inicjatyw podejmowanym w związku z przeciwdziałaniem pandemii na Ukrainie.

Czytaj także: PKO BP: blockchain przyszłością sektora finansowego w Polsce

Źródło: PKO Bank Polski / PKO BP