Kreatywny i Innowacyjny Przedsiębiorca: Ministerstwo Kultury zachęca do programu Rozwój Sektorów Kreatywnych

Kreatywny i Innowacyjny Przedsiębiorca: Ministerstwo Kultury zachęca do programu Rozwój Sektorów Kreatywnych
Fot. aleBank.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Głównym organizatorem cyklu konferencji informacyjnych Kreatywny i Innowacyjny Przedsiębiorca jest Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów UE przy ZBP, zaś lokalnymi współorganizatorami ośrodki Europejskiej Sieci Przedsiębiorcy (EEN). Pierwsza konferencja informacyjna odbyła się 22 października 2019 r. w Lublinie.

#ŁukaszCiołko: Podczas konferencji można się dowiedzieć o instrumentach zwrotnych, i o bezzwrotnych, jak program Rozwój Sektorów Kreatywnych #KreatywnyIInnowacyjnyPrzedsiębiorca #MKIDN RozwójSektorówKreatywnych #ZBP @MKiDN_GOV_PL

Ogólnopolska Kampania informacyjna dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców potrwa do października 2020. W tym roku zostanie zorganizowanych sześć spotkań regionalnych, w przyszłym dziesięć. Przedsiębiorcy w całej Polsce mogą wziąć udział w spotkaniach w swoim regionie. Udział jest bezpłatny, do wyczerpania miejsc.

Najbliższe spotkania odbędą się: w Gdańsku – 29 października 2019 roku; we Wrocławiu – 15 listopada 2019 roku; w Toruniu – 28 listopada 2019 roku; w Łodzi – 5 grudnia 2019 roku.

Główny patron przedsięwzięcia, wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego, prof. Piotr Gliński skierował do uczestników Kampanii specjalny list, a gościem na lubelskiej konferencji był Łukasz Ciołko, zastępca dyrektora Departamentu Własności Intelektualnej i Mediów w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj także: Kampania Kreatywny i Innowacyjny Przedsiębiorca: jak szybko i bezpiecznie wejść na zagraniczny rynek?

− Przemysły kreatywne są istotną częścią polskiej gospodarki i kultury. Dlatego Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego objęło patronatem cykl konferencji  Innowacyjny i Kreatywny Przedsiębiorca, który zorganizował Krajowy Punkt Kontaktowy Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej, przy ZBP – podkreślił Łukasz Ciołko.

I dodał, że podczas tych konferencji można się dowiedzieć o instrumentach zwrotnych, takich jak pożyczki, gwarancje czy leasingi.

− A także o bezzwrotnych, jak program ministra kultury Rozwój Sektorów Kreatywnych. Dlatego wszystkich przedsiębiorczych i kreatywnych twórców zapraszamy do spotykania się na kolejnych konferencjach i uzyskiwania wiedzy na temat wsparcia finansowego, które posłuży do rozwoju przemysłów kreatywnych – podsumował Łukasz Ciołko.

Czytaj także: Kampania Kreatywny i Innowacyjny Przedsiębiorca. Nowe możliwości finansowania dla firm

Celem Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest wsparcie rozwoju polskich sektorów kultury i kreatywnych oraz wzmacnianie ich konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Program obejmuje wszystkie branże kreatywne, jednak priorytet będą miały działania dedykowane sektorom wzornictwa, muzyki, gier wideo oraz nowych mediów. Budżet wynosi ponad 4 miliony złotych.

Natomiast cały projekt Kreatywny i Innowacyjny Przedsiębiorca realizowany jest w ramach programu wieloletniego Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii pt. „Udział Polski w Programie na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (COSME) oraz w instrumentach finansowych programów UE wspierających konkurencyjność przedsiębiorstw”.

Źródło: aleBank.pl