Kongres FTB 2025 o współdziałaniu sektora bankowego i technologicznego

Podczas inauguracji wydarzenia Paweł Jakubik, przewodniczący FTB przypomniał, iż FTB obchodziło w minionym roku dwudziestą rocznicę powstania, liczy obecnie 64 członków, wśród których znajdziemy reprezentantów dostawców rozwiązań IT dla sektora technologicznego, ale i bankowców.
– Kongres rozwija się w oszałamiającym tempie – dodał Paweł Jakubik, wskazując, że FTB to wiedza, ale i inspiracja do dalszego działania.
Czytaj także: IX Kongres FTB: Bankowość w przyszłości, przyszłość w bankowości
Współpraca banków i branży technologicznej
O tym, jak dynamicznie rozwija się współczesna technologia, świadczą słowa Doroty Zaremby, wiceprzewodniczącej FTB. Przypomniała ona, iż układanie agendy tegorocznego wydarzenia nie było łatwe, a to z uwagi na mnogość wątków, które mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania sektora finansowego i jego dalszej digitalizacji.
– Jesteśmy tutaj, żeby porozmawiać o tym, jak technologia zmienia bankowość, o szansach, ale i wyzwaniach, jakie za sobą niesie – podkreślała Dorota Zaremba.
Wobec tak kluczowych zmian niezwykle istotne jest współdziałanie, a jego najlepszym przykładem jest FTB. Karol Mazurek, wiceprzewodniczący FTB zaznaczył, iż Forum łączy firmy, które na co dzień rywalizują ze sobą, co należy uznać za znak nowych czasów.
– To jest wspaniały przykład współpracy ponad podziałami konkurencyjnymi – dodał Karol Mazurek.
Czytaj także: Wydarzenia i Opinie | Forum Technologii Bankowych | Fizyka zapisana na t-shircie
ZBP aktywnie działa na rzecz FTB
Bartłomiej Nocoń, dyrektor Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej w Związku Banków Polskich, wskazał na rolę ZBP dla funkcjonowania Forum.
Wspomniano również osoby takie jak były wiceprezes ZBP dr Mieczysław Groszek i były wiceprezes Centrum Prawa Bankowego i Informacji, Andrzej Wolski, jako szczególnie zasłużone dla funkcjonowania Forum Technologii Bankowych.
