Kongres 590. Jak uwolnić potencjał polskiej gospodarki?

Kongres 590. Jak uwolnić potencjał polskiej gospodarki?
Źródło: Materiały prasowe
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Zbliża się trzecia edycja Kongresu 590. Po raz kolejny w Jasionce koło Rzeszowa odbędzie się jedno z ważniejszych wydarzeń ekonomicznych w kraju, podczas którego zostaną wyznaczone nowe kierunki rozwoju polskiego biznesu.

Podczas tegorocznej edycji Kongresu 590, podobnie jak przed rokiem, zaplanowano specjalną przestrzeń dla małego i średniego biznesu #Kongres590 #MSP @Kongres590

Już wkrótce Jasionka stanie się miejscem spotkań liderów w wielu dziedzinach. W licznych debatach i dyskusjach omawiane będą najważniejsze tematy dotyczące przyszłości przedsiębiorczości w Polsce. Patronat honorowy nad Kongresem 590 objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, zaś uczestnikami poszczególnych paneli dyskusyjnych będą najwyżsi rangą politycy, z prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim na czele, szefowie największych polskich przedsiębiorstw, przedstawiciele nauki, kultury, sektora pozarządowego (NGO) i sportu. Ideą wydarzenia w G2A Arena jest możliwość omówienia bieżących problemów dotyczących krajowej gospodarki i biznesu. Poszczególni prelegenci w każdym z bloków tematycznych będą starali się zdefiniować trapiące nasz kraje problemy oraz znaleźć na nie rozwiązanie, dzięki któremu jeszcze pełniej uwolnimy polski potencjał gospodarczy.

Goście z zagranicy

Podczas Kongresu 590 nie zabraknie gości specjalnych z zagranicy. Swoją obecność zapowiedziała orędowniczka zaangażowania kobiet w biznes i politykę, przewodnicząca Republican Main Street Partnership, jedyna kobieta w USA, która pełni funkcję dyrektora dużej organizacji republikańskiej, organizator i moderator cyklu spotkań Women2Women National Conversations Tour – Sarah Chamberlain. Weźmie ona udział w dyskusji dotyczącej roli kobiet w biznesie, polityce i działalności publicznej. W dyskusji o przyszłości kryptowalut i wypieraniu przez nie tradycyjnego pieniądza wystąpi m.in. Apolo Ohno, znakomity sportowiec, ośmiokrotny medalista Igrzysk Olimpijskich w short tracku, a także inwestor w nowe technologie. O kryptowalutach mówił będzie także Thomas J Lee, współtwórca i partner zarządzający Fundstrat Global Advisors. Weźmie on również udział bloku programowym „Handel i eksport”.

Różnorodna tematyka

Podobnie jak w poprzednich edycjach Kongres 590 podzielony został na różnorodne bloki tematyczne. „Gospodarka i ekonomia” to sekcja, w której paneliści szukać będą rozwiązań, które mogą przełożyć się na wzmocnienie gospodarki naszego kraju. Nie zabraknie rozmów o równomiernym i efektywnym rozwoju państwa, który nie jest możliwy bez inwestycji na poziomie centralnym i lokalnym (blok „Inwestycje). W specjalnym segmencie „Biznes i przedsiębiorczość” – przedsiębiorcy i przedstawiciele administracji publicznej mówić będą m.in. o ułatwieniach dla polskich przedsiębiorstw i roli rodzimych firm rodzinnych. Nie zabraknie też debat o nowych technologiach. Eksperci zastanowią się, jakie sektory polskiej gospodarki mają największy potencjał w zakresie innowacyjności: które te innowacje tworzą, a które z powodzeniem je wykorzystują. Bloki tematyczne, które znalazły się w tegorocznych programie wydarzenia to również: „Handel i eksport”, „Energetyka i polityka środowiskowa”, „Społeczeństwo”, „System podatkowy”, „Forum polskiego futbolu”, „Forum partnerów”, „NBP i KNF na straży stabilności systemu finansowego w Polsce”. Nowością jest „Strefa debat”, podczas której dyskusja toczona będzie w systemie „dwa na dwa”. Dwie wizje ścierać się będą miedzy sobą, by wypracować lepsze rozwiązania dla rozwoju kraju. Dynamiczna formuła tych spotkań dostarczy wiele emocji zarówno obecnym na scenie prelegentom, jak i publiczności.

Specjalna strefa dla MŚP

Podczas tegorocznej edycji Kongresu 590, podobnie jak przed rokiem, zaplanowano specjalną przestrzeń dla małego i średniego biznesu. „Strefa Partnerów MŚP” ma na celu promocję oraz wsparcie eksperckie przedsiębiorstw z dużym potencjałem rozwoju. Sektor MŚP jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów polskiej gospodarki z wysokim udziałem w PKB. Najbardziej wyróżniających się przedsiębiorców nagrodzi prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Głowa państwa uhonoruje przedstawicieli biznesu w ramach Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, której uroczyste rozstrzygnięcie nastąpi drugiego dnia Kongresu 590. Wśród siedmiu kategorii wyróżnienie otrzyma między innymi „Lider MŚP” oraz „Startup_PL”. Do nagrody nominowanych zostało 21 firm.

W tym roku Kongres 590 ponownie odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego – G2 Arena koło Rzeszowa, w dniach 15 i 16 listopada br.

Źródło: Biuro prasowe Kongresu 590/Centrum Prasowe PAP