Komputronik wprowadza w swoich sklepach płatności spojrzeniem

Komputronik wprowadza w swoich sklepach płatności spojrzeniem
Źródło: Komputronik
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komputronik jako pierwsza duża sieć handlowa w Polsce i na świecie, wprowadza nowy rodzaj płatności. Już od 15 października klienci będą mogli płacić za swoje zakupy biometrycznie - skanem tęczówki oka, w salonie Komputronik we Wrocławiu, poinformowała Firma.

Komputronik jako pierwsza sieć w Polsce i na świecie wprowadza zupełnie nowy rodzaj płatności.

Oprócz standardowych form płatności: gotówką, kartą, telefonem czy zegarkiem, od teraz kupując elektronikę można zapłacić jednym spojrzeniem.

Czytaj także: Czy w płatnościach bezgotówkowych osiągnęliśmy już szczyt możliwości?

EyePOS 2.0: fuzja biometrii oka i twarzy

Jest to możliwe dzięki innowacyjnej technologii opracowanej przez wrocławską firmę PayEye. PayEye to technologia pozwalająca na nowoczesne płatności biometryczne. Wraz z nową aplikacją oraz udoskonalonym terminalem eyePOS 2.0, umożliwia realizację transakcji płatniczych z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy.

Realizacja płatności jest bardzo prosta. Wystarczy pobrać dedykowaną, darmową aplikację, założyć konto, podpiąć swoją kartę płatniczą i skonfigurować swój profil biometryczny. Dzięki temu idąc na zakupy nie potrzebujemy już gotówki, karty płatniczej, smartwatcha czy smartfona. Płatność zrealizujemy biometrycznie.

Czytaj także: Sukces eyePOS 2.0 na targach Gitex Technology Week w Dubaju

Płatności okiem od 15 października w sklepie Komputronik

-Cieszę się, że jesteśmy pierwszą dużą siecią, która zdecydowała się na wdrożenie tej usługi. Na razie zaczynamy od pilotażu. Z pierwszych terminali eyePOS będzie można skorzystać w naszym salonie w Centrum Handlowym Korona we Wrocławiu ‒ komentuje Marcin Mordak, Dyrektor Sieci Sprzedaży Komputronik.

Drugim salonem, w którym będzie można realizować płatności spojrzeniem będzie salon Komputronik w Centrum Handlowym Magnolia. Płatność spojrzeniem będzie w nim możliwa już w listopadzie.

Czytaj także: Fuzja biometrii twarzy i oka w płatnościach

Źródło: Komputronik