KNF zaleciła Bankowi Millennium utrzymywanie funduszy własnych na dodatkowy narzut kapitałowy

KNF zaleciła Bankowi Millennium utrzymywanie funduszy własnych na dodatkowy narzut kapitałowy
For. Dariusz Sobieski/Bank Millennium
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła Bankowi Millennium utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego narzutu kapitałowego (P2G) na poziomie 1,72 pkt proc. i 1, 75 pkt proc. na poziomie skonsolidowanym. Dodatkowy narzut powinien składać się w całości z kapitału podstawowego Tier I.

„W oddzielnym piśmie, zarząd banku otrzymał od KNF zalecenie ograniczenia ryzyka występującego w działalności banku poprzez utrzymywanie funduszy własnych na pokrycie dodatkowego narzutu kapitałowego w celu zaabsorbowania potencjalnych strat wynikających z wystąpienia warunków skrajnych (dodatkowy narzut P2G)” – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: KNF zakończyła przegląd adekwatności wskaźnika bufora systemowego dla 10 banków >>>

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa razem banku wyniosły 103,91 mld zł na koniec 2021 r.

Źródło: ISBnews