KIR: 4303 osoby przeniosły konto w wykorzystaniem systemu Ognivo w III kw. 2022 r.

KIR: 4303 osoby przeniosły konto w wykorzystaniem systemu Ognivo w III kw. 2022 r.
Źródło: KIR
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Na przeniesienie rachunku bankowego z wykorzystaniem systemu Ognivo w III kwartale 2022 roku zdecydowały się 4303, poinformowała Krajowa Izba Rozliczeniowa.

W celu przeniesienia rachunku z dotychczasowego banku do innego, z wykorzystaniem obsługiwanego przez KIR systemu Ognivo, wystarczy złożyć wniosek i upoważnienie dotyczące przeniesienia usług. Równocześnie w taki sam sposób można złożyć wniosek o zamknięcie rachunku bankowego.

Wszystkimi formalnościami zajmuje się bank

Za pośrednictwem systemu Ognivo klienci banków mają możliwość wydania dyspozycji przekazania środków czy przeniesienia zleceń płatniczych i pełnomocnictw złożonych w dotychczasowym banku. Wszystkie formalności z tym związane przejmuje bank, którego stajemy się klientem. Na wniosek klienta bank może dodatkowo przekazać informację o dokonanej zmianie rachunku bankowego wskazanym przez klienta instytucjom. Cały proces zajmuje zaledwie kilka dni i nie wymaga udziału klienta.

Na zamknięcie dotychczasowego rachunku w III kw. zdecydowało się 4261 osób

Liczba wniosków o przeniesienie rachunku bankowego z wykorzystaniem Ognivo w III kw. 2022 r. wyniosła 4 303. W tym samym okresie 2021 r. odnotowano 3 802 takich wniosków. Na zamknięcie dotychczasowego rachunku w III kw. 2022 r. zdecydowało się 4 261 osób, czyli 99 proc. wszystkich wnioskujących o zmianę rachunku. Przeniesienia salda dokonało 4 056 osób, tj. około 94 proc. wnioskujących. O przeniesienie zleceń stałych wystąpiło 695 osób, a o przeniesienie poleceń zapłaty – 451 osób.

Czytaj także: KIR: 4704 osoby zdecydowały się na zmianę rachunku bankowego w II kw. >>>

Statystyki systemu Ognivo w III kw. 2022 r.
Źródło: KIR

System Ognivo umożliwia bezpieczną i szybką komunikację online pomiędzy bankami a innymi uprawnionymi podmiotami. Oprócz banków (komercyjnych i spółdzielczych) Ognivo wykorzystywane jest m.in. także przez ZUS, Pocztę Polską, urzędy miast, urzędy skarbowe, izby celne, administracyjne organy egzekucyjne, komorników sądowych.

Źródło: PAP BIZNES