Katarzyna Halwa nową CFO Siemens Polska 

Katarzyna Halwa nową CFO Siemens Polska 
Katarzyna Halwa. Źródło: Siemens Polska.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z początkiem 2023 roku Katarzyna Halwa, dotychczasowa CFO Siemens Mobility w Polsce, objęła także funkcję CFO Siemens Polska. Od tego momentu pełni obie funkcje, poinformowała Firma. 

Katarzyna Halwa pracuje w Siemensie od ponad 20 lat. Zdobywała doświadczenie w spółkach  w Polsce, Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii. 

Od 2018 roku pozostaje członkiem Zarządu oraz dyrektor finansową w Siemens Mobility Sp.  z o.o.  

1 stycznia 2023 roku dotychczasowa CFO Siemens Polska, Daniela Armano-Wallner, będzie kontynuować karierę w spółce Siemens Healthineers w Stanach Zjednoczonych.

20 lat pracy w Siemens Polska

Katarzyna Halwa ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Webster University. W Siemensie pracuje od ponad 20 lat, czyli od początku swojej drogi zawodowej. Przez ten czas zdobyła rozległe doświadczenie w obszarze prawa, ekonomii oraz finansów. Zajmowała kierownicze stanowiska w pionie finansowym oraz strategicznym w polskich oddziałach Siemensa, a także w spółkach firmy w Niemczech oraz w Wielkiej Brytanii.  

– Dziękuję za zaufanie i cieszę się, że na nowym stanowisku będę mogła wykorzystać dotychczasowe doświadczenie biznesowe, a przy okazji rozwinę kolejne kompetencje. Aby sprostać nowym wyzwaniom zawodowym, z pewnością przydatna okaże się wiedza o organizacji, którą zdobyłam przez lata pracy w Siemensie, również w spółkach zagranicznych. Przede mną i przed całym zespołem stoi wiele ambitnych celów, ale mam pewność, że jesteśmy w stanie im sprostać i wzmocnić współpracę między spółkami Siemensa działającymi na polskim rynku – komentuje Katarzyna Halwa.  

Nowy skład Zarządu Siemens Polska

Od maja 2021 roku funkcję CFO Siemens Polska pełniła Daniela Armano-Wallner. Wcześniej była dyrektor finansową w Siemens Słowacja. Z początkiem nowego roku obejmie nowe stanowisko w spółce Siemens Healthineers w Stanach Zjednoczonych.

Tym samym od 1 stycznia 2023 roku w Zarządzie Siemens Polska znajdzie się Maciej Zieliński (CEO) oraz Katarzyna Halwa (CFO).  

Źródło: Siemens Polska