Cinkciarz.pl wprowadza kartę wielowalutową Visa z aplikacją mobilną
Wielowalutowa karta płatnicza bez zobowiązań i nieoczekiwanych kosztów – tak fintech zachęca do zamówienia nowości.
Ma służyć klientom nie tylko podczas dalekich wojaży czy zakupów w zagranicznych sklepach internetowych, ale przede wszystkim na co dzień, do płatności w polskich złotych.
20 rachunków walutowych
Karta dostępna w portalu jest darmową i wygodną alternatywą dla debetówek oferowanych przez banki, a posiadanie konta walutowego w banku staje się zbędne. Klienci otrzymują produkt bez stałych opłat i niespodzianek w postaci wymaganej liczby transakcji.
Darmowe są: płatności we wszystkich walutach, 20 rachunków walutowych, doładowanie karty i przelew środków do portfela walutowego, wypłaty z bankomatów na całym świecie, a na start również wydanie fizycznej karty.
Visa i fintechy
– Pod wieloma względami to właśnie Visa może być postrzegana jako pierwszy fintech na świecie z ponad 60-letnią historią tworzenia innowacji płatniczych. W tym czasie zbudowaliśmy globalny ekosystem i zebraliśmy mnóstwo doświadczeń, którymi teraz chętnie dzielimy się, by pomagać branży i firmom takim jak Conotoxia i Cinkciarz.pl w ich dalszym rozwoju - skomentował Sebastian Geldner, Head of Business Development, Central Eastern Europe, Visa.
Czytaj także: Citi Handlowy: automatyczne rozliczenie płatności w walutach obcych
W wielu walutach i na co dzień
Nie bez powodu kartę określa się jako wielowalutową. Można nią płacić w ponad 160 walutach wszędzie tam, gdzie akceptowane są karty Visa. Klienci mają dostęp do darmowych rachunków w złotych i 19 innych walutach, dzięki czemu unikają wysokich kosztów za przewalutowanie.
– Oferta skierowana jest zarówno do klientów, którzy szukają darmowego konta i karty do płatności w złotych, jak i do płacących w innych walutach w Internecie czy za granicą – mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.
Portal proponuje klientom model zarządzania pieniędzmi na karcie oparty na dwóch saldach. Jedno saldo to środki w portfelu walutowym, gdzie można również wymienić walutę. Drugie służy do płatności kartą. By z niej skorzystać, wystarczy przesunąć dowolną kwotę z portfela na kartę. Doładowania są natychmiastowe.
Czytaj także: Wymiana walut – w niektórych bankach po nowemu z powodu koronawirusa
Dla tradycjonalistów i nowoczesnych
Są dwa warianty karty: fizyczna i wirtualna. Tradycyjny plastik można zamówić z dostawą do domu. Z okazji premiery karta wydawana jest za darmo. Służy do płatności w sklepach stacjonarnych i w Internecie oraz wypłat z bankomatów na całym świecie.
W ofercie portalu znajdziemy również wersję wirtualną do płatności online. Można z niej korzystać natychmiast po zamówieniu.
Cinkciarz.pl zapowiedział, że w pierwszym kwartale 2021 r. planuje umożliwić podpięcie karty do Google Pay i Apple Pay, dzięki czemu klienci zapłacą w sklepach stacjonarnych również za pomocą telefonu lub smartwatcha.
Fintech udostępnił także narzędzie do obsługi karty – aplikację mobilną na Android i iOS.