Jarosław Witek partnerem warszawskiego biura Dentons

Jarosław Witek partnerem warszawskiego biura Dentons
Jarosław Witek. Źródło: Dentons
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Z początkiem 2023 roku do grona partnerów warszawskiego biura kancelarii Dentons dołączył Jarosław Witek, który będzie odpowiedzialny za multidyscyplinarny Zespół Obronności i Bezpieczeństwa, poinformowała Kancelaria.

Jarosław Witek jest radcą prawnym, ekspertem ds. obronności z blisko 15-letnim doświadczeniem w projektach z zakresu bezpieczeństwa publicznego i sektora lotniczego, w szczególności offsetu, współpracy przemysłowej oraz zamówień w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa.

– Miniony rok 2022 przebiegał pod hasłem wojny w Ukrainie oraz wiążących się z nią konsekwencji. Jako społeczeństwo musieliśmy redefiniować swoje podejście do bezpieczeństwa na wielu różnych płaszczyznach, także na tej najbardziej podstawowej płaszczyźnie obronności.

Budowa multidyscyplinarnego Zespołu Obronności i Bezpieczeństwa jest zatem naturalnym krokiem, wpisującym się nie tylko w strategię rozwoju naszej kancelarii, ale wynikającym przede wszystkim z dynamiki rynku i zmian obserwowanych w otaczającej nas rzeczywistości.

Dlatego cieszę się, że Nowy Rok możemy rozpocząć od ogłoszenia informacji o dołączeniu do naszego warszawskiego biura osoby, która wzmocni nasze doradztwo w tym zakresie – powiedział Arkadiusz Krasnodębski, partner zarządzający Dentons w Polsce.  

– Ekspercka wiedza Jarosława, jego unikatowe doświadczenie zdobyte przy najbardziej wymagających na rynku projektach oraz dogłębna znajomość sektora obronności i bezpieczeństwa otwierają przed nami nowe możliwości świadczenia najwyższej jakości kompleksowych usług w odpowiedzi na nieustannie zmieniające się potrzeby naszych klientów – dodał Arkadiusz Krasnodębski.

Czytaj także: Dentons łączy się z kancelarią Link Legal w Indiach

Zespół Obronności i Bezpieczeństwa

Multidyscyplinarny Zespół Obronności i Bezpieczeństwa stanowi rozszerzenie zakresu doradztwa warszawskiego biura kancelarii Dentons dla sektora zbrojeniowego, świadczonego przez Praktykę Obronności i Bezpieczeństwa, która wchodzi w skład Zespołu Prawa Zamówień Publicznych i Kontraktów Rządowych.

Kierowana przez partner Annę Szymańską Praktyka wciąż będzie wspierać klientów Dentons w zakresie procedur zamówieniowych dla sektora zbrojeniowego.

Czytaj także: Eksperci z warszawskiego oddziału Dentons doradzali przy refinansowaniu największej farmy wiatrowej w Serbii

Klienci nowego Partnera

Jarosław Witek dysponuje szerokim doświadczeniem w negocjacjach umów dostawy z Inspektoratem Uzbrojenia/Agencją Uzbrojenia oraz projektów offsetowych związanych z dostawą.

Negocjował m.in. umowy offsetowe z Ministerstwem Obrony Narodowej oraz umowy w sprawie wykonania zobowiązań offsetowych (umowy transferu technologii i umowy licencyjne) z wyznaczonymi polskimi partnerami.

Do jego klientów należą przede wszystkim firmy z sektora zbrojeniowego: dostawcy uzbrojenia, sprzętu wojskowego i lotniczego, systemów awionicznych czy rozwiązań rakietowych. Posiada poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych krajowych, Unii Europejskiej, NATO oraz Europejskiej Agencji Kosmicznej (w każdym przypadku, do klauzuli „tajne” włącznie).

Źródło: Dentons