Jakub Słupiński ma zgodę KNF na objęcie funkcji prezesa Banku Pocztowego
„Komisja wyraziła zgodę na powołanie: Jakuba Słupińskiego na stanowisko prezesa Zarządu Banku Pocztowego SA.
Wynik głosowania KNF – za wyrażeniem zgody głosowali: J. Jastrzębski, R. Mikusiński, M. Mikołajczyk, K. Budzich, J. Pawelec, W. Dyduch.
Przeciwko wyrażeniu zgody głosował: M. Tomczak. Wstrzymali się od głosu: J. Wojtyła, P. Szałamacha” – czytamy w komunikacie.
Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powierzenie Piotrowi Piechocie funkcji członka Zarządu nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności Banku Pocztowego, podano również.
Jakub Słupiński od 22 października 2020 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu, p.o. Prezesa Zarządu Banku Pocztowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie nadzoru właścicielskiego, zdobyte jako członek rad nadzorczych wielu spółek (zarówno tych, z udziałem Skarbu Państwa, jak i prywatnych).
W latach 2016-2020 był Członkiem Rady Nadzorczej Banku Pocztowego. W tym samym okresie był także związany z Pocztą Polską, zajmując między innymi stanowisko Dyrektora Biura Strategii Poczty Polskiej.
Jest absolwentem automatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz zarządzania na Swinburne University of Technology w Melbourne.
Był założycielem i prezesem (1988-1995) jednej z pierwszych, większych polskich firm komputerowych – Qumak (firma giełdowa).
Piotr Piechota od 1 grudnia 2020 r. pełni funkcję Członka Zarządu Banku Pocztowego i jest odpowiedzialny za administracyjne zarządzanie Pionem Ryzyka.
Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych MBA Warszawskiej Szkoły Administracji i Zarządzania. Posiada ponad dwie dekady doświadczenia w sektorze bankowym, w tym 12-letnie na stanowiskach kierowniczych w obszarach ryzyka, restrukturyzacji i kredytów.
W sektorze bankowym od 1999 (BGŻ S.A.). W latach pracował 2003-2011 w Kredyt Bank S.A. (wówczas belgijska grupa KBC Bank), gdzie zajmował się obszarem ryzyka, w tym m.in. restrukturyzacją kredytów zagrożonych, oraz pełnił funkcję Dyrektora Biura Oceny Ryzyka Kredytowego (klienci biznesowi i instytucje finansowe).
Między 2011 a 2018 rokiem pracował w pionie ryzyka Deutsche Bank S.A. jako Dyrektor Departamentu Ryzyka Kredytowego Klientów Indywidualnych i Biznesowych, odpowiadając za szeroki obszar analizy ryzyka i podejmowania decyzji dla kredytów klientów indywidualnych, MŚP, krajowych i międzynarodowych korporacji oraz instytucji finansowych.
W 2019 roku pełnił funkcję Dyrektora Generalnego korporacyjnej kancelarii prawnej Kochański & Partners.
W 2020 roku związał się z Bankiem Pekao S.A. gdzie był Dyrektorem Departamentu Analiz Kredytowych i członkiem Komitetu Kredytowego Banku.