Jakub Słupiński delegowany na p.o. prezesa Banku Pocztowego

Jakub Słupiński delegowany na p.o. prezesa Banku Pocztowego
Fot. Bank Pocztowy
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada Nadzorcza Banku Pocztowego delegowała Jakuba Słupińskiego do czasowego wykonywania czynności członka Zarządu Banku Pocztowego i powierzyła mu pełnienie obowiązków prezesa ‒ poinformował Bank w komunikacie.

#JakubSłupiński ma pełnić obowiązki prezesa do dnia powołania nowej osoby na to stanowisko lub do 10 września 2020 roku #ZmianyKadrowe #Banki @PocztowyBank

Jakub Słupiński  jest Członkiem Rady Nadzorczej Banku Pocztowego, Dyrektorem Biura Strategii Poczty Polskiej S.A.

To absolwent automatyki na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz zarządzania na Swinburne University of Technology w Melbourne.

Założyciel i prezes (1988-1995) jednej z pierwszych, większych polskich firm komputerowych – Qumak (firma giełdowa). Inicjator powstania (w 1996 r.) i prezes firmy doradczo – szkoleniowej PM Doradztwo Gospodarcze, gdzie aktualnie pełni funkcje partnera i doradcy.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie nadzoru właścicielskiego, jako członek rad nadzorczych wielu spółek (zarówno z udziałem Skarbu Państwa, jak i prywatnych).

Czytaj także: Bank Pocztowy: Robert Kuraszkiewicz zrezygnował ze stanowiska prezesa

Jest także członkiem Rady Polskiej Izby Firm Szkoleniowych oraz członkiem zarządu małopolskiego oddziału IFR (stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych).

Pełni również rolę mentora w międzynarodowym projekcie Early Warning Europe, którego celem jest udzielanie pomocy firmom i przedsiębiorcom przeżywającym trudności i sytuacje kryzysowe.

Pomysłodawca i odpowiedzialny za realizację dużych projektów doradczych oraz szkoleniowych. Mocno zaangażowany w obszar doradztwa strategicznego oraz sukcesyjnego.

Jakub Słupiński ma pełnić obowiązki prezesa do dnia powołania nowej osoby na to stanowisko lub do 10 września 2020 roku.

Bank informował w poniedziałek 8 czerwca, że Robert Kuraszkiewicz – dotychczasowy prezes Banku – złożył rezygnację ze stanowiska ze skutkiem na 9 czerwca.

Robert Kuraszkiewicz został powołany na stanowisko prezesa Banku Pocztowego w czerwcu 2019 roku.

Źródło: PAP BIZNES, Bank Pocztowy SA