Jak Visa chce tropić ślad węglowy?
Visa, będąc globalnym liderem w dziedzinie technologii płatniczych, której sieć łączy miliardy konsumentów, miliony detalistów i tysiące instytucji finansowych, wpisuje zrównoważony rozwój w swoje działanie.
Sukcesywnie dążymy do zwiększenia oddziaływania naszych inicjatyw, dzięki którym Visa będzie mogła stać się firmą o ujemnym śladzie węglowym.
Poszerzamy nasze partnerstwo z ecolytiq
Razem z naszym nowym partnerem Cambridge Institute for Sustainability Leadership (CISL) skupimy się na nowych zastosowaniach sieci Visa i naszych zdolności w obszarze przetwarzania elektronicznych płatności z korzyścią dla zrównoważonej przyszłości.
Przyczyniamy się do promowania alternatywnych materiałów służących do produkcji kart płatniczych, aby ograniczyć ślad środowiskowy związany z wytwarzaniem plastiku PCV, który jest obecny w kartach.
Skupimy się na nowych zastosowaniach sieci Visa i naszych zdolności w obszarze przetwarzania elektronicznych płatności z korzyścią dla zrównoważonej przyszłości
W 2020 roku Visa i CPI Card Group stworzyły Earthwise – kartę płatniczą wytworzoną nawet w 98% z materiałów poddanych upcyclingowi.
Czytaj także: Światowy Dzień Ziemi: Visa zobowiązuje się do osiągnięcia zerowej emisyjności netto do 2040 roku
Poszerzamy nasze partnerstwo z ecolytiq, aby zaoferować współpracującym z nami instytucjom finansowym „zrównoważenie jako usługę” – oferty ograniczające ślad węglowy konsumentów, edukację środowiskową konsumentów, a także dostęp do offsetu węglowego wysokiej jakości.
Jakub Kiwior,
dyrektor zarządzający regionem Europy Środkowo-Wschodniej,
Visa.