Jak szybko zarezerwować biurko, gabinet lub salę konferencyjną w dowolnym miejscu na świecie?

Jak szybko zarezerwować biurko, gabinet lub salę konferencyjną w dowolnym miejscu na świecie?
źródło: Colliers Int.
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Colliers International, we współpracy z firmą Upflex, wprowadza na globalny rynek biurowy nową usługę ‒ Colliers Mobility Pass. To nowatorskie rozwiązanie, które wyprzedza potrzeby najemców, oferując nieograniczoną elastyczność w dostępie do miejsc pracy, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie ‒ podkreśla w swoim komunikacie firma.

#Coworking: Prostota rozwiązania, w którym jeden dostawca oferuje dostęp do wielu coworków, niweluje problem złożonego procesu, jakim jest podpisywanie wielu umów z różnymi operatorami elastycznych powierzchni biurowych #Praca #COVID19 #Biura @Colliers_EMEA

Colliers Mobility Pass to wirtualna platforma, która pozwala rezerwować przestrzenie coworkingowe za pośrednictwem łatwej w nawigacji aplikacji na smartfony.

Przestrzenie elastyczne są doskonałym uzupełnieniem posiadanych bądź wynajmowanych przez firmy biur, a Colliers Mobility Pass to dostęp do globalnej sieci ponad 5 000 nowoczesnych przestrzeni w 70 krajach.

Rozwiązanie dla firm i freelancerów

Renata Hartle, manager ds. strategii flex office i rozwiązań technologicznych w Colliers International.

– Colliers Mobility Pass to zupełnie nowa formuła, której w Polsce do tej pory nie było. To niezwykle łatwy sposób na elastyczną pracę poprzez rezerwację na żądanie biurek, gabinetów prywatnych i sal konferencyjnych w dowolnym miejscu na świecie.

Dostępna jest również możliwość zarezerwowania tzw. Huba, czyli określonej, stałej powierzchni w danym coworku, do której dostęp mają tylko osoby z danej firmy czy zespołu.

Ponadto pracodawca ma do dyspozycji platformę analityczną, dzięki której może sprawdzić, które biura coworkingowe najchętniej wybierają jego pracownicy, co umożliwia dostosowanie modelu do realnych potrzeb najemcy – mówi Renata Hartle, manager ds. strategii flex office i rozwiązań technologicznych w Colliers International.

Czytaj także: Nieruchomości komercyjne po COVID-19: tylko rynek magazynowy bez większych strat

Jeden dostawca – wiele coworków

Prostota rozwiązania, w którym jeden dostawca oferuje dostęp do wielu coworków, niweluje problem złożonego procesu, jakim jest podpisywanie wielu umów z różnymi operatorami elastycznych powierzchni biurowych. Najemca ma dostęp do sieci lokalizacji poprzez jedną platformę i opłaca jedną fakturę. 

– Zmienia się rzeczywistość rynku nieruchomości, a wraz z nią potrzeby najemców. Pandemia COVID-19 uświadomiła firmom, że zdarzają się sytuacje, których nie da się przewidzieć, dlatego trzeba być elastycznym.

Colliers Mobility Pass to rozwiązanie na dobre, jak i na złe czasy – uelastycznia model pracy, pomaga wprowadzić oszczędności oraz zdobyć nowe kontakty poprzez pracę we wspólnej przestrzeni. Nie jest to jednak tylko rozwiązanie dla firm.

Czytaj także: Praca zdalna czy coworking? Wynajęcie biura wpływa na budowanie relacji biznesowych

Z aplikacji Colliers Mobility Pass mogą korzystać także freelancerzy, którzy chcą mieć dostęp do wielu różnych lokalizacji coworkingowych – mówi Thomas Jodar, senior associate w dziale Powierzchni Biurowych Colliers International.

Upflex to firma pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, która swoje usługi oferuje w ponad 70 krajach. Polscy operatorzy coworkingowi, którzy już przystąpili do projektu, to: Brain Embassy, Business Link, City Space, NewWork oraz Rise.pl.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce: kiedy powrót do „normalności w pracy”? Badania EY

Źródło: Colliers International