Jak mądrze zarządzać pieniędzmi?

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

alior.bank.01.400x200Alior Bank zaangażował się w programy edukacyjne skierowane do dzieci, studentów, a także rodziców. Działania dla najmłodszych, realizowane przy współpracy z  Fundacją Ekomini, mają na celu popularyzację zagadnień związanych z przedsiębiorczością i finansami. W ramach programu dzieci uczą się w przystępnej formie, jak mądrze zarządzać pieniędzmi, rozwijać kreatywność i wyobraźnię.

W styczniu br. w ramach współpracy z Fundacją w jednej ze szkół podstawowych województwa dolnośląskiego rozpoczęły się pilotażowe zajęcia edukacyjne, prowadzone przez ekspertów z Alior Banku. Uczniowie klas szóstych uczyli się, jak efektywnie oszczędzać, ale i inwestować. Dzieci z zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach, chętnie dzieląc się swoimi pomysłami na oszczędzanie. Rozwijały też umiejętności matematyczne, rozwiązując specjalnie przygotowane 
w tym celu zadania.

Zajęcia popularyzujące wiedzę ekonomiczną wśród najmłodszych będą prowadzone również 
w kolejnych województwach. – Oprócz warsztatów w szkołach, w ramach programu planujemy także wycieczki dla dzieci do placówek banku oraz zajęcia dla rodziców, w trakcie których nasi specjaliści będą dzielić się swoją wiedzą – mówi Elżbieta Wilczyńska-Chorzępa z Alior Banku, odpowiedzialna za projekt.

W planach są także inne projekty, w przygotowaniu których aktywnie uczestniczy Innovation Lab -jednostka Alior Banku odpowiedzialna za tworzenie i rozwój innowacyjnych rozwiązań. Między innymi tutaj powstają już kolejne ciekawe projekty narzędzi ułatwiających zarządzanie finansami dla dzieci i ich rodziców. – Nasi pracownicy nie tylko dostrzegają potrzebę edukowania w zakresie finansów, ale też chcą się dzielić wiedzą i sami inicjują odpowiednie działania skierowane do różnych odbiorców: szkół, przedszkoli, uczelni wyższych, a nawet uniwersytetów trzeciego wieku – zaznacza Janusz Mucha z Departamentu Innovation Lab.

Działalność edukacyjna na rzecz dzieci, to nie jedyna inicjatywa Alior Banku. W ramach współpracy z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zorganizowano już dwie edycje wykładów i warsztatów „Matematyk w Banku”, w których wzięło udział ponad 100 studentów. Podczas spotkań eksperci Alior Banku prezentowali praktyczne umiejętności z zakresu matematyki finansowej, które są szczególnie pożądane przez pracodawców w sektorze bankowym.

Współpraca była na tyle udana, że Karol Kuraszkiewcz z Alior Banku, organizator spotkań 
w ramach tego autorskiego programu dla młodzieży akademickiej, został powołany do Rady Pracodawców przy Wydziale Matematyki i Informatyki UJ. Do zadań Rady należy opiniowanie programu studiów i proponowanie nowych rozwiązań, których celem jest kształcenie studentów odpowiadające potrzebom rynku pracy.

Efekty dotychczasowych działań oraz udana współpraca z partnerami sprawiają, że Alior Bank planuje rozwijać kolejne projekty o charakterze edukacyjnym.

Alior Bank