Iwona Szmitkowska prezesem Work Service

Iwona Szmitkowska prezesem Work Service
Źródło: Work Service
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Rada nadzorcza Work Service powołała Iwonę Szmitkowską na prezesa zarządu, podała spółka. Od 2013 roku pełniła funkcję wiceprezesa. RN powołała do zarządu także nowego wiceprezesa Jarosława Dymitruka, który będzie odpowiadał za rynek niemiecki.

Rada nadzorcza @Workservicepl powołała Iwonę Szmitkowską na prezesa zarządu #WorkService

„W pierwszej kolejności chcę skupić się na powrocie Work Service na właściwe tory działania operacyjnego. Będziemy stawiali na rozwój biznesu na polskim rynku i maksymalnym wykorzystaniu jego możliwości, m.in. poprzez sprowadzanie do kraju pracowników zza granicy, ale też zadbaniu o właściwe rekrutacje kandydatów polskich, którzy obecnie są bardzo wymagający i oczekują, słusznie, wysokiej jakości obsługi” – powiedziała Szmitkowska, cytowana w komunikacie.

„Mamy przygotowaną do rozwoju spółkę niemiecką, która chce ściślej współpracować rekrutacyjnie i handlowo z Polską, by zaspokoić zapotrzebowanie firm niemieckich na pracowników z Polski, a następnie także z Ukrainy” – dodała.

Iwona Szmitkowska jest absolwentką Francusko-Polskich studiów podyplomowych w zakresie zarządzania na Uniwersytecie w Poznaniu i Rennes. W 2015 roku ukończyła program IESE Business School w Barcelonie. Ukończyła również Akademię Morską w Gdyni i Akademię Techniczno-Rolniczą w Bydgoszczy, na kierunku marketing i zarządzanie w przedsiębiorstwie. W 2016 i 2017 roku uznana przez Staffing Industry Analysts za jedną ze 100 najbardziej wpływowych kobiet w światowym sektorze HR. Posiada wieloletnie doświadczenie w różnych specjalizacjach biznesowych. Od 2003 roku związała się z Work Service i sektorem usług personalnych. Na przestrzeni lat przebyła drogę od prowadzenia oddziału w Bydgoszczy, przez pełnienie funkcji dyrektora regionu i prokurenta, po objęcie w 2013 roku stanowiska wiceprezesa zarządu. Od 2018 roku odpowiada w Grupie Work Service za polską część biznesu Grupy. Ponadto pełni funkcję prezesa Fundacji Work Service. Od 2016 do końca 2018 roku pełniła funkcję przewodniczącej Platformy HR, działającej w ramach organizacji Pracodawcy RP. W styczniu 2017 roku została wybrana, i funkcję tę pełni do dziś, na prezesa zarządu Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, największej w Polsce organizacji zrzeszającej agencje specjalizujące się w dostarczaniu usług HR.

Jarosław Dymitruk jest absolwentem kierunku Cybernetyki Ekonomicznej i Rachunkowości wydziału Zarządzania i Informatyki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W 2006 roku ukończył studia podyplomowe na Akademii Obrony Narodowej w zakresie zarządzania transportem lotniczym. Posiada rozległe i wieloletnie doświadczenie w specjalizacjach biznesowych związanych ze sprzedażą, organizacją i w zarządzaniu przedsiębiorstwem zarówno na rynkach krajowych, jak i zagranicznych. Zawodowo związany też był z różnorodnymi sektorami biznesowymi takim jak: dobra szybko rotujące, branża inwestycyjna i aktualnie obszar HR. Karierę rozpoczynał w branży FMCG wprowadzając z sukcesem na rynek polski światowej klasy produkty konsumpcyjne takich marek, jak Benckiser Gillette czy Duracell. Od 2007 roku jest związany z grupą Work Service, gdzie pełnił funkcję dyrektora operacyjnego i członka zarządu odpowiadając za marketing, sprzedaż oraz bieżące działania operacyjne. W 2011 został członkiem zarządu przejętej przez Work Service spółki Exact Systems odpowiadając za rozwój części zagranicznej tej spółki następnie kontynuując działania w tym obszarze objął stanowisko wiceprezesa w spółce Work Service International związanej z międzynarodowym rozwojem i operacjami Grupy Work Service. W jej ramach od samego początku budował obecność Grupy na niemieckim rynku pracy tymczasowej. Brał udział w stworzeniu wspólnego joint venture z niemieckim partnerem biznesowym grupy i aktualnie jest także członkiem jego zarządu, podano także.

Work Service jest spółką sektora usług personalnych w Polsce i regionie CEE. Głównym inwestorem finansowym w Work Service jest fundusz private equity PineBridge Investments. Spółka jest notowana na giełdach w Warszawie i Londynie.

Źródło: ISBnews