IT@BANK Przemek Gdański Wizjonerem Rynku 2021

IT@BANK Przemek Gdański Wizjonerem Rynku 2021
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nagroda IT@BANK dla Przemka Gdańskiego, Prezesa Zarządu BNP Paribas Bank Polska SA.

Podczas konferencji IT@BANK nagrodzę Wizjonera Rynku 2021 otrzymał Przemek Gdański, Prezes Zarządu BNP Paribas Bank Polska SA.

W tym roku nagroda została przyznana za zarządzanie zmianą wizerunku grupy bankowej.

Nagrodę wręczyli Włodzimierz Kiciński wiceprezes Związku Banków Polskich oraz Paweł Minkina, redaktor naczelny Miesięcznika Finansowego BANK.

Wręczając nagrodę wiceprezes ZBP o laureacie nagrody powiedział:

„Przemek Gdański to doświadczony bankowiec, lider, pasjonat nowoczesnych technologii, entuzjasta różnorodności, równości płci oraz wspierania działalności przedsiębiorczych kobiet. Promotor ESG i „zielonych zmian” na polskim rynku finansowym. Szachista z tytułem Mistrza FIDE, przed laty jeden z czołowych polskich juniorów, były prezes Polskiego Związku Szachowego.

Wielokrotnie w czasie swojej 30 letniej kariery, m.in. w ABN Amro, BPH, Pekao SA, mBank i w BNP Paribas Bank Polska, udowodnił swoimi działaniami nieszablonowe i innowacyjne podejście do tworzenia i transformacji bankowych organizacji. W centrum jego zainteresowania jest zawsze człowiek i – jak powtarza – praca w banku to praca zespołowa. Tworzy atmosferę i warunki do kreowania przyszłych liderów.”

Przemek Gdański odbierając nagrodę powiedział, że sukces jego banku wynika z osiągnięć jego pracowników. Stwierdził, że kluczem do sukcesu jest umiejętność otaczania się odpowiednimi ludźmi, często lepszymi od siebie. Wspomniał, że prezesem banku BNP Paribas jest od czterech lat.

„Bank w tym czasie istotnie zmienił się od strony technologicznej, wizerunkowej i ludzkiej. Jesteśmy więksi, poprawiliśmy wyniki. Dużo się wydarzyło w tym czasie, ale to nie jest zasługą prezesa ani zarządu. My tylko nie przeszkadzamy, dbamy o to aby otaczać się właściwymi ludźmi, dbamy o ich rozwój, o to aby mogli działać w takiej kulturze, w której dają z siebie jak najwięcej. Tak więc ja swoją nagrodę dedykuję wszystkim naszym pracownikom, i dziękuje im za to, że tak bardzo się zmieniliśmy i będziemy się zmieniać dalej”- mówił odbierając nagrodę.

W rozmowie prowadzonej przez Pawła Jakubika, członka zarządu Microsoft Polska, Przemek Gdański mówił, że BNP Paribas Bank Polska SA chce być nadal bankiem uniwersalnym. Podkreślił, że w transformacji cyfrowej banku, którym kieruje doświadczenia klienta detalicznego i korporacyjnego nie mogą się od siebie różnić.

Przypomniał, że BNP Paribas to jest największa grupa bankowa w Europie.

BNP Paribas Bank Polska SA po szeregu przejęć i fuzji w Polsce stał się bardzo istotnym elementem tej grupy bankowej.

Wyjawił, że jego bank nie będzie już kupował w Polsce kolejnych banków. BNP Paribas Bank Polska SA będzie się rozwijał organicznie wykorzystując to co już osiągnął.

Źródło: aleBank.pl