IT@BANK 2016: Jak łatwo i prosto korzystać z usług BIK

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Biuro Informacji Kredytowej, wypełniając swoją misję integrowania informacji z całego sektora bankowego, stanowi największy zbiór danych o zobowiązaniach kredytowych w Polsce. BIK to również podmiot wykonujący różnego rodzaju usługi i produkty analityczne oraz technologiczne dla klientów. Założenia polityki współpracy z bankami mają na celu stałe rozszerzanie i modyfikowanie oferty BIK zgodnie z potrzebami klientów.

Agnieszka Szopa-Maziukiewicz
dyrektor zarządzająca
Obszarem IT, BIK S.A.

Nowością wśród usług BIK jest WebService oraz format XML w kanale CPU-CPU – nowe kanały dostępu umożliwiające zintegrowanie rozwiązań IT wspierających automatyzację procesów obsługi wniosków kredytowych w bankach z danymi pochodzącymi z bazy BIK. Powyższe kanały dostępu do BIK są oparte na nowoczesnym, otwartym standardzie technologicznym. Gwarantują szybką i sprawną integrację systemy bankowe: BIK.

BIK – źródło usług produktowych i analitycznych

Jednym z priorytetów BIK jest zapewnienie swoim klientom wysokiej jakości bieżącej obsługi, jak również przygotowanie nowych produktów, usług i narzędzi, które w jeszcze lepszym stopniu będą wspierać bankowców w zarządzaniu ryzykiem kredytowym. Z największego w Polsce zbioru o kredytobiorcach korzystają banki, na bieżąco monitorując informacje o ponad 20 milionach dorosłych uczestników rynku finansowego. To ważny punkt weryfikacji nie tylko przy udzielaniu kredytów i zarządzaniu ryzykiem kredytowym, ale także przy ocenie możliwości rozwoju nowego biznesu.

BIK umożliwia kompleksową ocenę kredytobiorców. Pomaga ocenić ich wiarygodność i potencjał, a dzięki wielu analizom, dane BIK ułatwiają budowanie rzetelnych ofert i wspierają odpowiedzialne pożyczanie. To wszystko jest gwarancją dobrego wyniku biznesowego, zwłaszcza gdy przełoży się to na korzyści dla klientów banków i ich aktywne uczestnictwo w budowaniu pozytywnej historii kredytowej.

Artykuł jest płatny. Aby uzyskać dostęp można:

  • zalogować się na swoje konto, jeśli wcześniej dokonano zakupu (w tym prenumeraty),
  • wykupić dostęp do pojedynczego artykułu: SMS, cena 5 zł netto (6,15 zł brutto) - kup artykuł
  • wykupić dostęp do całego wydania pisma, w którym jest ten artykuł: SMS, cena 19 zł netto (23,37 zł brutto) - kup całe wydanie,
  • zaprenumerować pismo, aby uzyskać dostęp do wydań bieżących i wszystkich archiwalnych: wejdź na BANK.pl/sklep.

Uwaga:

  • zalogowanym użytkownikom, podczas wpisywania kodu, zakup zostanie przypisany i zapamiętany do wykorzystania w przyszłości,
  • wpisanie kodu bez zalogowania spowoduje przyznanie uprawnień dostępu do artykułu/wydania na 24 godziny (lub krócej w przypadku wyczyszczenia plików Cookies).

Komunikat dla uczestników Programu Wiedza online:

  • bezpłatny dostęp do artykułu wymaga zalogowania się na konto typu BANKOWIEC, STUDENT lub NAUCZYCIEL AKADEMICKI