Inwestycje w wino dostępne dla klientów Expandera

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

wino.150xPoszerza się paleta produktów inwestycyjnych dostępnych u doradców finansowych Expandera. Teraz klienci mają możliwość inwestowania w wino.

Dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Wealth Solutions, jednej z największych w Europie firm zajmujących się wine bankingiem, klienci Expandera uzyskali możliwość inwestowania w najlepsze francuskie trunki. Wino to jedna z najbardziej cenionych i sprawdzonych na świecie form inwestycji alternatywnych. Polscy inwestorzy ulokowali w ten sposób już ok. 85 mln zł.

– Inwestycja w wino opiera się na fizycznym nabywaniu skrzynek wina, przechowywanych następnie w profesjonalnych warunkach do momentu sprzedaży. Dzięki dostępowi Wealth Solutions do sieci niezależnych brokerów na całym świecie oraz giełd towarowych Klienci Expandera mają możliwość inwestycji w najlepsze wina – mówi Maciej Kosowski, Prezes Wealth Solutions.

Popyt na najlepsze francuskie wina znacznie przewyższa ich podaż dzięki czemu inwestorzy mogą liczyć na stabilny i uzasadniony fundamentalnie wzrost cen. Dobrym przykładem może być wino Carruades de Lafite z 2008 roku, które od wejścia na rynek w czerwcu 2009 r. do kwietnia 2011 r. podrożało o prawie 400 procent. Oczywiście nie wszystkie trunki zyskują w jednakowym tempie. Średnia roczna stopa zwrotu z portfeli klientów Wealth Solutions wynosi 40 procent.

– Inwestycje w wino uzupełniają naszą coraz bogatszą ofertę produktów inwestycyjnych. Bardzo zależy nam, aby poza znanymi i docenianymi produktami takimi jak programy systematycznego oszczędzania czy fundusze inwestycyjne, oferować klientom rozwiązania nie związane bezpośrednio z rynkiem finansowym. Wino idealnie spełnia tę rolę – mówi Daniel Kaliszuk, Wiceprezes Zarządu Expander Advisors.

Źródło: Expander