Inwestorzy chcą sami utworzyć własny Fundusz Inwestowania w Mieszkania na Wynajem

Inwestorzy chcą sami utworzyć własny Fundusz Inwestowania w Mieszkania na Wynajem
Fot. aleBank.pl
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Stowarzyszenie "Mieszkanicznik" zamierza utworzyć portal crowfundingowy, który pozwoli na wspólne inwestowanie w mieszkania na wynajem.

Jacek Kusiak ze Stowarzyszenia #Mieszkanicznik: nasz portal będzie pozwalał na #inwestowanie w #nieruchomości na wynajem bez wychodzenia z domu #mieszkania

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem „Mieszkanicznik” Jacek Kusiak zapowiada utworzenie portalu crowfundingowego, który pozwoli na wspólne inwestowanie w mieszkania na wynajem, w ramach funduszu utworzonego przez stowarzyszenie.

Stowarzyszenie „Mieszkanicznik” liczy 10 tysięcy członków. Gdyby każdy z nich zadeklarował kwotę 5 tysięcy złotych, to powstałby fundusz dysponujący kwotą 50 mln złotych – mówi Jacek Kusiak.

Poszukiwanie odpowiednich rozwiązań prawnych

To rozwiązanie pozwoli na inwestowanie w nieruchomości na wynajem bez wychodzenia z domu, także osobom, które mieszkają na prowincji, a chciałby zarabiać na wyjmie mieszkań w wielkich miastach.

Prezes „Mieszkanicznika” szuka rozwiązań prawnych, które pozwolą na zbieranie dużych kwot na inwestycje w mieszkania pod wynajem i które będą do zaakceptowania przez Komisję Nadzoru Finansowego. Na razie w Sejmie znajduje się projekt ustawy i FINN-ach, czyli Funduszach Inwestujących w Mieszkania na Wynajem. Ustawa miałby obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku.