Instalacje fotowoltaiczne dla rolników, nowość w ofercie Taurona

Instalacje fotowoltaiczne dla rolników, nowość w ofercie Taurona
Fot. stock.adobe.com / Federico Rostagno
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Tauron Polska Energia wprowadził do oferty instalacje fotowoltaiczne przeznaczone dla rolników, podała spółka. Oferta zawiera mechanizm finansowania fotowoltaiki kredytem ratalnym udzielanym przez bank, z którym współpracuje Tauron.

„W 2020 roku fotowoltaikę kupiło od nas sześć razy więcej klientów niż w 2019 roku.

Ta ogromna skala wzrostu zamontowanych paneli fotowoltaicznych świadczy o tym, że oferta Taurona na panele PV z atrakcyjnym kredytem jest istotnym argumentem na rzecz zakupu mikroinstalacji.

Każdy rolnik, zanim podejmie decyzję o montażu instalacji PV, może zamówić w Tauronie bezpłatną wycenę inwestycji

Jesteśmy przekonani, że również nasza nowa oferta dla gospodarstw zajmujących się działalnością rolniczą spotka się z dużym zainteresowaniem i przyczyni się do rozwoju źródeł OZE na obszarach wiejskich” ‒ powiedział prezes Taurona Sprzedaż Rafał Soja, cytowany w komunikacie.

Czytaj także: Ceny paneli fotowoltaicznych mogą spaść w przyszłym roku o 15 procent

Fotowoltaiczna oferta Taurona

W 2020 r. ponad 40% gospodarstw domowych, które kupiły fotowoltaikę od Taurona, skorzystało z kredytu 0%, a ok. 10% z nich zamontowało panele PV biorąc kredyt ratalny z niskim oprocentowaniem.

W 2020 roku fotowoltaikę kupiło od nas sześć razy więcej klientów niż w 2019 roku

„Ofertę Taurona na panele fotowoltaiczne dla gospodarstw rolnych wyróżnia szeroki wachlarz korzyści. To nie tylko możliwość finansowania inwestycji atrakcyjnym kredytem ratalnym z niskim oprocentowaniem oraz wysokiej jakości moduły i podzespoły PV.

Do tych korzyści Tauron dodaje bezpłatne doradztwo technologiczne oraz szeroki zakres gwarancji na elementy instalacji fotowoltaicznej.

Ponadto każdy rolnik, zanim podejmie decyzję o montażu instalacji PV, może zamówić w Tauronie bezpłatną wycenę inwestycji” ‒ czytamy dalej.

Czytaj także: Pekao, PKO BP i mBank udzielą kredytu na budowę jednej z największych farm fotowoltaicznych w Polsce

Grupa Tauron

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła.

Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

Czytaj także: Fotowoltaika na magazynach, na co uważać?

Źródło: ISBnews