Innowacje Fiserv dla przedsiębiorców i ubezpieczycieli wygrywają na Payments Awards 2020

Innowacje Fiserv dla przedsiębiorców i ubezpieczycieli wygrywają na Payments Awards 2020
Źródło: Fiserv
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Nagrodzone rozwiązania umożliwiają realizację płatności bezgotówkowych w punktach sprzedaży i zdalnie ‒ informuje w wydanym komunikacie Firma.

Fiserv, światowy lider w dziedzinie płatności i technologii finansowych, zdobył dwie nagrody w konkursie Payments Awards 2020 za innowacyjne i pionierskie podejście do płatności bezgotówkowych.

Nagrody Payments Awards to wyróżnienie dla firm, które dążą do doskonałości i wykazują się największą innowacyjnością w świecie nowoczesnych płatności

– Te nagrody to przede wszystkim wyraz uznania dla pracy całego zespołu, a także innowacyjnego podejścia i odwagi w działaniu naszych partnerów.

Cieszę się, że mogę na co dzień współpracować z ludźmi, którzy wyznaczają trendy w świecie płatności bezgotówkowych.

Otrzymane wyróżnienia to powód do dumy, ale też dodatkowy impuls do dalszego działaniamówi Krzysztof Polończyk, prezes zarządu First Data Polska, należącej do Fiserv.

Czytaj także: Już ponad 250 tys. przedsiębiorców w Programie Polska Bezgotówkowa!

Innowacja Płatnicza Roku 2020: SoftPOS PIN on Mobile

Nagrodę w kategorii Innowacji Płatniczej Roku 2020 otrzymała technologia SoftPOS PIN on Mobile od Fiserv opracowana wspólnie z Visa, Samsung i PayCore.

Umożliwia ona i upraszcza przyjmowanie płatności bezgotówkowych przez przedsiębiorców na ich własnych urządzeniach, takich jak smartfony lub tablety, niezależnie od kwoty i bez konieczności zastosowania dodatkowego sprzętu.

Rozwiązanie, które obecnie jest pilotażowo wdrażane w Polsce, pozwoli w skali świata zwiększyć wykorzystanie mobilnych urządzeń jako terminali płatniczych.

SoftPOS PIN on Mobile umożliwia i upraszcza przyjmowanie płatności bezgotówkowych przez przedsiębiorców na ich własnych urządzeniach, takich jak smartfony lub tablety

– Popularność płatności bezgotówkowych na polskim rynku nieustannie rośnie.

W tej chwili mamy w Polsce ponad milion terminali, a podłączenie do tej ogromnej sieci smartfonów i tabletów nie tylko powiększy udział obrotu bezgotówkowego, lecz przede wszystkim pozytywnie wpłynie na płynność i bezpieczeństwo finansów przedsiębiorców niezależnie od wielkości ich biznesu – mówi Rafał Galiński, Dyrektor Rozwoju Produktów w First Data Polska, należącej do Fiserv.

Czytaj także: ZBP przypomina o zmianie sposobu autoryzacji transakcji kartowych w e-commerce od 1 stycznia 2021 roku

Innowacja Płatnicza B2B Roku 2020: TubaPay

Innowacją Płatniczą B2B Roku 2020 została TubaPay – aplikacja opracowana wspólnie przez Fiserv i Bacca Sp z o.o., polską firmę specjalizującą się w rozwijaniu usług płatniczych na rynku ubezpieczeniowym.

W połączeniu z terminalem płatniczym Polcard, TubaPay umożliwia agentom ubezpieczeniowym przyjmowanie składek ubezpieczeniowych wielu towarzystw za pomocą jednego urządzenia. Po aktywacji usługi płatności zlecane są automatycznie w odpowiednich terminach, podobnie jak dzieje się to z abonamentem za dostęp do serwisów streamingowych, takich jak np. Netflix.

Aplikacja jest dostępna w systemie Android i można ją pobrać w Google Play. Z aplikacji TubaPay korzysta już dziewięć towarzystw ubezpieczeniowych, a w najbliższej przyszłości dołączą do nich kolejne.

W połączeniu z terminalem płatniczym Polcard, TubaPay umożliwia agentom ubezpieczeniowym przyjmowanie składek ubezpieczeniowych wielu towarzystw za pomocą jednego urządzenia

– To prawdziwa rewolucja na rynku ubezpieczeniowym. Do tej pory płatności za polisy realizowane były przelewem albo gotówką, a terminale nie były popularne ze względu na koszty operacyjne.

Dla każdego towarzystwa ubezpieczeniowego agent musiał mieć osobny terminal. Multifunkcjonalność terminala Polcard, współpraca z Bacca i aplikacja TubaPay zmieniły to, a proces podpisywania umów i płatności stały się dużo wygodniejszemówi Eleni Damps, Dyrektor ds. Sprzedaży Departament Klientów Kluczowych w First Data Polska, należącej do Fiserv.

Przyznawane od ośmiu lat nagrody Payments Awards to wyróżnienie dla firm, które dążą do doskonałości i wykazują się największą innowacyjnością w świecie nowoczesnych płatności.

Czytaj także: Jak instytucje finansowe mogą wyzwolić potencjał drzemiący w nowoczesnym ekosystemie płatności

Źródło: Fiserv Polska