ING Bank Śląski: do 30 maja zgłoszenia w konkursie dla start-upów i młodych naukowców z pulą nagród 1 mln zł

ING Bank Śląski: do 30 maja zgłoszenia w konkursie dla start-upów i młodych naukowców z pulą nagród 1 mln zł
Fot. stock.adobe.com/Savvapanf Photo ©
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
ING Bank Śląski do 30 maja 2022 r. przyjmuje zgłoszenia w pierwszej edycji konkursu w ramach Programu Grantowego skierowanego do startupów i młodych naukowców, na najlepsze rozwiązania dotyczące obszaru czystej i dostępnej energii. Pula nagród to 1 mln zł.

„Od wielu lat promujemy rozwiązania związane ze zrównoważonym rozwojem. Wprowadzamy do oferty produkty wspierające działania proekologiczne i odpowiedzialnie zarządzamy ryzykiem środowiskowym. Dzielimy się z klientami naszą wiedzą i doświadczeniem. Teraz chcemy również zachęcać do działań na rzecz środowiska startupy i młodych naukowców. W ogłoszonej w połowie 2021 roku Deklaracji Ekologicznej zobowiązaliśmy się do przekazania 2 mln zł na program grantowy dla tej grupy na realizację projektów w obszarze zrównoważonego rozwoju. Najlepsze projekty będziemy nagradzać w konkursach organizowanych dwa razy do roku. Wierzymy, że wspólnymi działaniami, z wykorzystaniem technologii i innowacyjnych rozwiązań, możemy wiele osiągnąć” – powiedziała wiceprezes ING Banku Śląskiego Joanna Erdman, cytowana w komunikacie.

W pierwszej edycji konkursu zostaną wyłonione najbardziej innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają na wyzwanie: Jak możemy zapewnić czystą i dostępną energię. Bank chce też zwrócić uwagę na problemy, takie jak zanieczyszczenie powietrza, niska efektywność energetyczna, czy wciąż niewielkie wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Najlepsze rozwiązania zgłoszone do konkursu otrzymają granty na dalszy rozwój projektów. Za pierwsze miejsce jest to 400 tys. zł, za drugie miejsce 300 tys. zł, a za trzecie miejsce 150 tys. zł. Dodatkowo przewidziana jest też możliwość przyznania nagród specjalnych, o łącznej wartości 150 tys. zł.

Kapituła konkursu

Wyboru najlepszych rozwiązań dokona kapituła konkursu złożona z przedstawicieli świata biznesu, nauki oraz organizacji pozarządowych. Ogłoszenie finalistów nastąpi 6 czerwca. Zwycięzcy wyłonieni zostaną 27 czerwca podczas gali finałowej konkursu.

„Dodatkową wartością udziału w programie, poza nagrodami finansowymi, jest możliwość nawiązania kontaktu z inwestorami i firmami z portfolio ING. Uczestnicy konkursu będą mogli  wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów ING, dotyczących projektowania nowych rozwiązań. Z kolei dla zwycięzców przewidziana jest możliwość indywidualnego mentoringu, dopasowanego do potrzeb prowadzonego przez nich projektu” – czytamy też w komunikacie.

Jak zgłosić się do konkursu?

Rozwiązania można zgłaszać przez formularz online dostępny na stronie internetowej www.ing.pl/programgrantowy. Znajduje się tam również regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje.

W połowie 2021 roku ING Bank Śląski ogłosił Deklarację Ekologiczną w której zapowiedział, że przeznaczy 5,3 mld zł na sfinansowanie odnawialnych źródeł energii i projektów proekologicznych oraz utworzy program grantowy dla startupów i młodych naukowców na realizację projektów w obszarze zrównoważonego rozwoju z rocznym budżetem 2 mln zł.

Bank mocno stawia na działania edukacyjne.

„W latach 2021-2023 wspólnie z partnerami zewnętrznymi zrealizuje także program edukacyjny na temat zmian klimatu dla kilkuset szkół podstawowych. ING Bank Śląski będzie dalej aktywnie wspierał wolontariat pracowniczy poprzez utworzenie specjalnego eko-funduszu 'Moje środowisko’ o wartości 300 tys. zł rocznie. Dzięki temu pracownicy będą mogli realizować projekty ekologiczne na rzecz lokalnych społeczności” – napisano też w materiale.

Czytaj także: ING Bank Śląski i Qair podpisały umowę kredytową na 242 mln zł na finansowanie projektów OZE >>>

ING posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów kredytowych, wspierających rozwiązania ekologiczne. Oferta przeznaczona jest zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw.

ING Bank Śląski jest notowany na GPW od 1994 r. Jego głównym akcjonariuszem jest holenderska grupa ING. Aktywa razem banku wyniosły 201,65 mld zł na koniec 2021 r.

Źródło: ISBnews