Idea Bank zawiera ugody z klientami, którzy nabyli obligacje GetBacku

Idea Bank zawiera ugody z klientami, którzy nabyli obligacje GetBacku
Źródło: Idea Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Idea Bank w ramach procesu polubownego zawarł ugody z 34 klientami, którzy posiadają obligacje GetBacku, poinformował członek zarządu Idea Banku Tomasz Górski. Bank nie tworzył dodatkowych rezerw na ten cel w III kw.

#IdeaBank w ramach procesu polubownego zawarł ugody z 34 klientami, którzy posiadają obligacje #GetBack @IdeaBankSA

„Bank zaprosił do rozwiązania polubownego 102 osoby. Na dziś ugody są z 34 osobami i bank w tym momencie jest w trakcie realizacji tych umów. Zakładamy, że w takim podejściu ta liczba być może wzrośnie, ale będzie realizowane to w ramach tej rezerwy, którą zawiązaliśmy wcześniej” – powiedział Górski podczas konferencji prasowej.

W sierpniu br. Idea Bank informował, że zawiązał rezerwę na potencjalne roszczenia klientów wynikające z udziału banku w procesie oferowania obligacji GetBack w wysokości ok. 14 mln zł.

„W trzecim kwartale nie zawiązywaliśmy dodatkowej rezerwy na ten cel. Co do IV kwartału, to jeszcze nie wiemy, czy będzie taka potrzeba” – powiedział także Górski.

Jak poinformował pełniący obowiązki prezesa Idea Banku Jerzy Pruski, „szum medialny” wokół banku znalazł swój wyraz w większym zainteresowania klientów bankiem, ale nie nastąpiły żadne zakłócenia w bieżącej obsłudze. „Obecnie zainteresowanie bankiem zmalało” – dodał.

Czytaj także: Idea Bank: 32,64 mln zł straty netto w III kwartale 2018 roku >>>

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

Źródło: ISBnews