Idea Bank wdrożył oprogramowanie IBM zabezpieczające bankowość online

Idea Bank wdrożył oprogramowanie IBM zabezpieczające bankowość online
Źródło: Idea Bank
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Klienci Idea Banku mogą już pobrać oprogramowanie zabezpieczające bankowość online - Trusteer Rapport firmy IBM. Jest ono polecane jako dodatkowa ochrona uzupełniająca standardowe programy antywirusowe na komputery, z których wykonywane są transakcje w internecie, podał bank.

@IdeaBankSA wdrożył oprogramowanie #IBM Trusteer Rapport. Dane klientów będą lepiej zabezpieczone?

„Od 25 marca br. na stronie Idea Banku dostępne jest do ściągnięcia przez klientów banku bezpłatne oprogramowanie chroniące realizację usług w bankowości internetowej – Trusteer Rapport firmy IBM. Wprowadzenie tego dodatkowego zabezpieczenia transakcji online przez Idea Bank to realizacja przyjętej strategii, aby korzystanie z innowacyjnych produktów i usług banku było w pełni bezpieczne” – czytamy w komunikacie.

IBM Trusteer Rapport to zaawansowane oprogramowanie, które zostało opracowane z myślą o zapobieganiu kradzieży danych bankowych przesyłanych drogą elektroniczną. Został stworzony po to, aby zatrzymywać złośliwe oprogramowanie nakierowane na użytkowników bankowości i zapobiegać oszustwom finansowym. Działa dwutorowo – usuwa malware bankowy, jeżeli komputer został nim już zarażony i zapobiega kolejnym infekcjom podczas korzystania ze stron internetowych i aplikacji.

Oprogramowanie zatrzymuje ataki phishingowe

Zatrzymuje też ataki phishingowe mające na celu kradzież danych. Program na bieżąco wykonuje aktualizacje, aby wykrywać najnowsze zagrożenia. Po instalacji na komputerze Trusteer Rapport działa w tle i chroni połączenie internetowe z serwisem www Idea Banku, wyjaśniono w materiale.

– Bankowość internetowa to obecnie ogromne udogodnienie, ale i czyhające cyberzagrożenia. W obliczu coraz częstszych i inteligentniejszych ataków hakerskich mających na celu kradzież naszej tożsamości w sieci i uzyskanie dostępu do kont bankowych, postanowiliśmy dać naszym klientom dodatkową ochronę przed takimi działaniami – powiedział członek zarządu Idea Banku Jaromir Frankowicz.

– Bankowanie online z Idea Bankiem jest wygodne, a od dzisiaj także jeszcze bezpieczniejsze po zainstalowaniu zabezpieczenia Trusteer Rapport. Oprogramowanie IBM-u to obecnie najlepsze narzędzie, które jako bank wprowadziliśmy i możemy polecić użytkownikom bankowości internetowej – dodał.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla małych firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r.

Źródło: ISBnews