Hotele i restauracje zostaną otwarte w lutym? Rząd wypracuje protokoły sanitarne

Hotele i restauracje zostaną otwarte w lutym? Rząd wypracuje protokoły sanitarne
Fot. Krystian Maj/KPRM
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
W najbliższych dniach rząd wraz z branżami najmocniej dotkniętymi koronawirusem będzie starał się wypracować protokoły sanitarne nt. działania w warunkach pandemii - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Z wypowiedzi premiera wynika, że możliwe jest, iż branże te - w określonych warunkach sanitarnych - wznowią działalność w lutym.

„Jest kilka branż, które są najmocniej dotknięte koronawirusem. To są te branże, zgodnie ze zdaniem ekspertów, dotknięte najmocniej, gdyż musiały być zamknięte, ponieważ były jednym z głównych źródeł zakażeń. Do takich branż należy m. in. gastronomia, hotelarstwo, turystyka” – powiedział premier.

Czytaj także: Aż 84 proc. hoteli deklaruje problemy z utrzymaniem płynności >>>

Będziemy starali się we współpracy z przedstawicielami tych branż w najbliższych 10 dniach wypracować protokoły sanitarne funkcjonowania w okolicznościach pandemicznych, uzależniając to od kilku czynników, takich jak liczba zakażeń, liczba zgonów, sytuacji u naszych sąsiadów, tempa szczepień.

„Myślę, że będziemy chcieli te protokoły w lutym – ale trudno powiedzieć od którego lutego – wdrażać. To zależy od tego jak wirus będzie się zachowywał” – dodał.

Czytaj także: Hotelarze opracowali procedury, które mają chronić ich klientów i pracowników przed zakażeniem COVID-19 >>>

Źródło: PAP BIZNES