Horyzonty Bankowości: Rozmowa z Danielem Liszewskim o realiach międzynarodowej windykacji w Wielkiej Brytanii

Horyzonty Bankowości: Rozmowa z Danielem Liszewskim o realiach międzynarodowej windykacji w Wielkiej Brytanii
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Daniel Liszewski, Prawnik w Kancelarii Radców Prawnych Welbeck Solicitors LPP

Szacunkowa liczba Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii wynosi ponad milion osób. Jest to bardzo duża potencjalna grupa dłużników znajdujących się w portfelu wierzytelności banków, jak i również innych instytucji finansowych. Rolą mojej kancelarii jest przede wszystkim odnalezienie tych osób, jeżeli oczywiście ich egzekucja jest bezskuteczna w Polsce.

Mamy do tego różne narzędzia – chociażby skip tracing – mamy możliwość uzyskania aktualnego adresu zamieszkania, jak również weryfikację majątku dłużnika, np. nieruchomości. Stąd też paradoksalnie Brexit pomaga polskim wierzycielom w zaspokojeniu należności dlatego, że Polacy, którzy przebywają w Wielkiej Brytanii chcą tam pozostać po Brexicie, a ewentualne widmo postępowania i dochodzenia należności w trakcie procedury wyjścia, może mieć negatywny skutek na status rezydenta-Polaka w Wielkiej Brytanii.

Nasza kancelaria prowadząc postępowania egzekucyjne przede wszystkim weryfikuje majątek i wysyła wezwania o zapłatę, co pozwala polskim wierzycielom ograniczyć wierzytelności, a w rezultacie, przy stosunkowo niskich kosztach, szybko zaspokoić roszczenia.

Rozmowa wideo dostępna na kanale youtube