Horyzonty Bankowości: Krzysztof Pietraszkiewicz – O roli i programie Forum Strategii Bankowych dla kształtowania rozwoju sektora finansowego w Polsce

Horyzonty Bankowości: Krzysztof Pietraszkiewicz – O roli i programie Forum Strategii Bankowych dla kształtowania rozwoju sektora finansowego w Polsce
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Krzysztof Pietraszkiewicz - Prezes Związku Banków Polskich

Krzysztof Pietraszkiewicz: Horyzonty Bankowości stają się dorocznym świętem całego sektora na kilka tygodni przed wakacjami. Staramy się z jednej strony dokonać oceny gdzie jesteśmy – jako świat finansów, bankowości – ale też gdzie znajduje się nasza gospodarka, jakie potrzeby mają przede wszystkim nasi klienci, wobec jakich wyzwań regulacyjnych, ale także gospodarczych i społecznych stajemy.

To właśnie tutaj przedstawiciele różnych sfer dziełalności bankowej dyskutują o pewnych planach strategicznych bankowości, ale stricte związanych z tym, co się dzieje w planach gospodarczych kraju czy poszczególnych regionów, wobec tego także, czego oczekują nasi klienci.

To święto bankowości także polega na tym, że dyskutujemy o sprawach, które są związane z innowacyjnością, technologiami, wyzwaniami, np. problem płatności mobilnych, przykład regulacji dotyczących ochrony danych i zarządzania wielkimi zasobami danych. To jest niezmiernie ważne dlatego, że dla klientów bardzo istotna jest wiarygodność i bezpieczeństwo ich pieniędzy, ale także ich danych.

Jednocześnie dyskutowaliśmy kilka godzin na temat pożądanych kompetencji pracowników instytucji finansowych. Działa specjalna Rada ds. Kompetencji, która przez kilka lat będzie prowadzić prace, wydawać rekomandacje i zalecania po to, aby w kształceniu i selekcjonowaniu kadr do potrzeb sektora bankowego pozyskiwać osoby, które świetnie będą rozpoznawać potrzeby klientów, ale będą też działać w ramach możliwie najwyższych standardów etycznych.

W tym niepewnym, często zmieniającym się otoczeniu przygotowanie ludzi, formowanie ich, by postępowali w jak najlepszy sposób, by się legitymowali wysoką wiedzą i umiejętnościami jest niezwykle ważne. Robimy wszystko, abyśmy naszym klientom, przedsiębiorcom, jednostkom samorządu terytorialnego służyć jak najlepiej.

Relacja wideo dostępna na kanale youtube

aleBank.pl