Grzegorz Lot prezesem Tauron Polska Energia

Grzegorz Lot prezesem Tauron Polska Energia
Źródło: Tauron
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Tauron Polska Energia powołał z dniem 7 marca 2024 r. Grzegorza Lota na stanowisko prezesa zarządu - podał Tauron w komunikacie. "Ponadto Tauron powziął informację o złożeniu przez Grzegorza Lota w dniu 29 lutego 2024 r. rezygnacji ze skutkiem na dzień 6 marca 2024 r. z pełnionej funkcji wiceprezesa zarządu Polenergia Sprzedaż sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie" - napisano.

Na stronach TAURON Polska Energia S.A. w zakładce relacje inwestorskie znajduje się następująca informacja: „Rada Nadzorcza TAURON Polska Energia S.A. w dniu 29 lutego 2024 r., po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych, dokonała wyboru najlepszych kandydatów na następujące stanowiska: Prezesa Zarządu, Wiceprezesa Zarządu ds. Finansów, Wiceprezesa Zarządu ds. Handlu oraz Wiceprezesa Zarządu ds. Zarządzania Majątkiem i Rozwoju.

W związku z powyższym Rada Nadzorcza powołała z dniem 7 marca 2024 r. do składu Zarządu VII kadencji następujących kandydatów:

  1. na Prezesa Zarządu Pana Grzegorza Lota,
  2. na Wiceprezesa Zarządu ds. Finansów Pana Krzysztofa Surmę,
  3. na Wiceprezesa Zarządu ds. Handlu Pana Piotra Gołębiowskiego,
  4. na Wiceprezesa Zarządu ds. Zarządzania Majątkiem i Rozwoju Pana Michała Orłowskiego.”

Powrót do Grupy Tauron

Grzegorz Lot to absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach na kierunku mechanika i budowa maszyn ze specjalizacją procesy innowacyjne i zarządzanie w energetyce.

Ukończył Menedżerskie Studia Podyplomowe Zarządzanie Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, International Managerial and Marketing Studies na Uniwersytecie Technicznym w Brnie, Międzynarodowe Studia Menedżersko-Finansowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach i studia Master of Business Administration na The Brennan School of Business of Dominican University, River Forest Illinois w USA.

Od stycznia 2023 r. pełni funkcję wiceprezesa zarządu Polenergia Sprzedaż sp. z o.o. W latach 2020-2022 pełnił funkcje wiceprezesa zarządu Polenergia Dystrybucja oraz równocześnie członka zarządu Polenergia Sprzedaż.

W latach 2012-2019 związany był z Grupą Tauron, jako wiceprezes zarządu w Tauron Sprzedaż i Tauron Sprzedaż GZE oraz Dyrektor Wykonawczy ds. Klienta w Tauron Polska Energia.

Źródło: PAP BIZNES