Grupa Pekao z wiodącą rolą przy organizacji oferty publicznej Vercomu

Grupa Pekao z wiodącą rolą przy organizacji oferty publicznej Vercomu
Fot. MB Pekao
Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter
Pekao Investment Banking pełniło rolę Globalnego Koordynatora oraz wspólnie z Biurem Maklerskim Banku Pekao, rolę Współprowadzącego Księgi Popytu w pierwszej ofercie publicznej akcji spółki Vercom. To wiodący dostawca usług CPaaS w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferta została uplasowana po cenie maksymalnej 45 zł za akcję, a łączna wartość transakcji wyniosła 225 mln zł.

Zadania Pekao IB obejmowały m.in. kompleksowe doradztwo w zakresie strukturyzacji oferty, przygotowania equity story, komunikacji z rynkiem oraz strategii plasowania.

– Cieszę się, że Grupa Pekao mogła wziąć udział w tej transakcji i odegrała w niej ważną rolę. To kolejna udana transakcja na rynku kapitałowym zrealizowana w tym roku przez Grupę Pekao, co potwierdza wysoką jakość usług w zakresie bankowości inwestycyjnej – powiedział Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący pion bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.

Czytaj także: Strategia Pekao do 2024 roku: bank uniwersalny pierwszego wyboru >>>

–  Dzięki środkom pozyskanym w ramach oferty publicznej, Grupa Vercom będzie mogła zrealizować plany rozwojowe w zakresie ekspansji międzynarodowej i umocnić swoją pozycję na rynku CPaaS. Cieszę się, że Pekao Investment Banking mogło pomóc spółce w kontynuacji dynamicznego rozwoju – powiedział Maciej Jacenko, prezes Pekao Investment Banking.

Vercom to dynamicznie rosnąca spółka technologiczna

Vercom to dynamicznie rosnąca spółka technologiczna, tworząca globalne platformy komunikacyjne w chmurze (CPaaS), które umożliwiają firmom budowanie i rozwijanie trwałych relacji z odbiorcami za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji (sms, email, push, komunikatory OTT). Rozwiązania Vercomu pomagają partnerom spółki przezwyciężyć złożoność komunikacji zachowując przy tym wysoką efektywność.

Z usług Vercomu korzystają m.in. Allegro, OLX.pl, Answear.com, Rossmann, Żabka, mBank, IKEA. Siedziba spółki mieści się w Poznaniu, a biura zlokalizowane są w Warszawie, Pradze oraz Berlinie. CPaaS (Communication Platform-as-a-Service) to nowoczesny rodzaj usługi, który pozwala firmom dotrzeć do klientów detalicznych za pomocą komplementarnych kanałów komunikacji poprzez scentralizowaną platformę.

Źródło: Bank Pekao SA