Grali po królewsku

Udostępnij Ikona facebook Ikona LinkedIn Ikona twitter

141223.szachy.400x267W atmosferze powagi i skupienia, choć ze skrywanymi emocjami, przebiegały w sobotę 15 listopada br. w Lubartowie doroczne zmagania miłośników królewskiej gry, czyli szachów. W tym dniu odbył się bowiem XIV Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Lubartowskiej Spółdzielczości, organizowany jako Memoriał Ryszarda Czermińskiego.

Wzięło w nim udział 84 zawodników z terenu nie tylko miasta, powiatu, regionu czy kraju, ale także z zagranicy, to jest z Białorusi i Ukrainy. O randze rywalizacji i potencjale jej uczestników niech zaświadczy fakt, że wśród nich było aż 38 szachistów notowanych w rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej (FIDE). Także te zawody – po raz pierwszy w historii ich przeprowadzania – zgłoszone zostały do oceny międzynarodowej FIDE.

W kategorii OPEN zwycięzcami okazali się goście zagraniczni, jako iż zawody wygrał szachista z Białorusi, drugim był uczestnik z Ukrainy, zaś trzecie miejsce przypadło reprezentantowi naszego kraju – z Wiszni Małej. Lublinianka zwyciężyła w rywalizacji kobiet, najmłodszym uczestnikiem był 6-latek, także z Lublina, a najstarszym – lubartowianin. Bardziej szczegółowe informacje o Turnieju i jego wynikach można uzyskać, między innymi, ze stron internetowych: www.lubartowiak.com.pl, czy też www.lubartow24.pl.

Bank Spółdzielczy w Lubartowie, tradycyjnie już, był jednym ze sponsorów Turnieju, a jego Prezes Zarządu, Władysław Mikucewicz miał przyjemność i zaszczyt osobiście wręczać nagrody, w tym także puchary.

Gratulujemy Organizatorom zawodów tak udanego przedsięwzięcia, zwycięzcom – osiągniętych wyników, zaś jednym i drugim życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

Źródło: Bank Spółdzielczy w Lubartowie